• Nasza szkoła pomyślnie przeszła proces Akredytacji uzyskała uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1 w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe programu Erasmus+. Przyznana akredytacja obejmuje całą nową perspektywę budżetową, tzn. że do końca 2027 roku mamy zagwarantowane finansowanie na wszystkie złożone przez nas wnioski projektowe zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Uczestnikami projektów realizowanych w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe programu Erasmus+ mogą być zarówno uczniowie uczący się na wszystkich kierunkach oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych.

W programie Erasmus+ uczniowie mogą zdobywać praktyczne doświadczenie zawodowe oraz podwyższać swoje umiejętności językowe, odbywając praktyki zawodowe lub staże w przedsiębiorstwach lub w placówkach kształcenia/szkolenia zawodowego w innym kraju.

Ponadto możliwe jest także uczestnictwo w konkursach umiejętności zawodowych

organizowanych w krajach biorących udział w programie Erasmus+.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych mają możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych oraz językowych, uczestnicząc w mobilnościach typu job shadowing oraz kursach i praktykach zawodowych. Mogą także dzielić się swoją wiedzą, prowadząc kursy i szkolenia w instytucjach zagranicznych.

PLAN ERASMUSA – CELE:

 Podniesienie umiejętności zawodowych nauczycieli oraz zdobycie doświadczenia

zawodowego w nauczanej branży w nowoczesnym przedsiębiorstwie,

 wzmocnienie kompetencji nauczycieli w zakresie znajomości j. obcego,

 zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego, wzmocnienie i rozwój

kompetencji zawodowych uczniów oraz przygotowanie ich do współczesnego rynku

pracy,

 umiędzynarodowienie szkoły przez doskonalenie współpracy z partnerami z Europy oraz ugruntowanie pozycji szkoły, jako nowoczesnej i europejskiej.

Realizacja projektów Rok 2021-1-PL01-KA121-VET-00006682