• II i III miejsce uczniów ZSCKR w Mokrzeszowie w Finale Wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych
     • II i III miejsce uczniów ZSCKR w Mokrzeszowie w Finale Wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

      28.02.2020

      27 lutego 2020 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się XXXVIII edycja Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W eliminacjach wojewódzkich Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie reprezentowało 6 uczniów technikum w zawodzie - technik agrobiznesu: Kacper Czerwiński, Damian Chudziński, Wiktor Lindner, Tomasz Kucharski, Kamil Kudła i Jakub Podkówka. Program olimpiady uwzględniał test zawierający 50 pytań oraz finał ustny. Zakres pytań był bardzo obszerny. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie: produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, ekologii, ekonomiki rolnictwa oraz znajomością bieżących informacji dotyczących sektora rolniczego. Uczniowie ZSCKR w Mokrzeszowie zdobyli podium! Wiktor Lindner zajął II miejsce, a Kacper Czerwiński – III miejsce. Finaliści wezmą udział w Etapie Centralnym, który odbędzie się w dniach 12-13 maca 2020 r. podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolnicze j,, AGROTECH” w Kielcach. Gratulacje dla zwycięzców !!!

      Głównym pomysłodawcą i inicjatorem tego wydarzenia jest Zarząd Krajowy Młodzieży Wiejskiej w Warszawie. Finał etapu wojewódzkiego został objęty Honorowym Patronatem Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Wydziału Przyrodniczo - Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Należy podkreślić, że eliminacje wojewódzkie w naszym okręgu nie miały miejsca blisko 20 lat. Cieszy nas fakt reaktywacji tej olimpiady w województwie dolnośląskim. (Ko)

    • Wycieczka klasy pierwszej na Warszawskie Targi Rolnicze
     • Wycieczka klasy pierwszej na Warszawskie Targi Rolnicze

      23.02.2020

      W piątek 31 stycznia 2020r. klasa  1M4 wraz z wychowawcą Krzysztofem Hodelem oraz rodzicami (!) wyruszyła na wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy. Główną przyczyną wyjazdu były Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie. „Na największych tego typu targach mieliśmy okazję zapoznać się z wieloma nowościami stosowanymi w rolnictwie. Potem przyszedł czas na zwiedzanie. Zobaczyliśmy najciekawsze miejsca Warszawy - Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski i wiele innych. Codziennie cała klasa wspólnie z wychowawcą przygotowywała posiłki. Potem siadaliśmy do stołu, jedliśmy i rozmawialiśmy. Takie wycieczki poprawiają więzi pomiędzy uczniami. Jest to duży plus, gdyż jesteśmy klasą pierwszą i jeszcze cały czas się poznajemy. Tym bardziej żałowaliśmy, kiedy 2 lutego musieliśmy pożegnać Warszawę. To był nasz pierwszy, ale na pewno nie ostatni taki wyjazd.” - wspominają przyszli technicy agrobiznesu. (KH)

    • Studniówka 2020
     • Studniówka 2020

      23.02.2020

      25 stycznia 2020r. odbył się bal studniówkowy uczniów klas IV technikum. Tym razem maturzyści, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz ich osoby towarzyszące bawiły się w restauracji Camelot w Szczawnie-Zdroju. Jak co roku nie zabrakło ciepłych słów, które skierowały do bohaterów wieczoru Pani Wicedyrektor Luiza Kępińska i Pani Kierownik Monika Kołakowska: „Kiedy się patrzy na Was uśmiechniętych, podekscytowanych i szczęśliwych, chce się powiedzieć – chwilo trwaj, jesteś piękna! Wasze szykowne stroje, modne fryzury i eleganckie otoczenie podkreślają fakt, że dziś bawią się tu wyjątkowe osoby. Ale nasuwa się jeszcze jedna refleksja – te piękne panie i przystojni panowie to co prawda jeszcze uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie, ale już ludzie dorośli.” Po przemowach i podziękowaniach przyszedł czas na poloneza, podczas którego można było podziwiać klasę tancerzy. Zabawa trwała do białego rana, a czas wspólnie spędzony upłynął szybko, zbyt szybko… (JM)

      Więcej na: https://doba.pl/dsw/artykul/studniowka-zespolu-szkol-centrum-ksztalcenia-rolniczego-w-mokrzeszowie-zdjecia-/28514/15

     • Szkolny MasterChef – II edycja

      23.02.2020

      17 stycznia 2020r. odbyła się II edycja szkolnego konkursu kulinarnego MasterChef. W konkursie wzięły udział 2-osobowe drużyny z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych. Zadanie polegało na sporządzeniu w ciągu dwóch godzin samodzielnie i według własnego przepisu wymyślonej potrawy. Organizatorkami konkursu były Panie Brygida Kowalczyk i Jolanta Pinaczakowska. Zmagania i efekty miłośników gotowanie oceniła komisja w składzie: Pani Luiza Kępińska – wicedyrektor jako przewodnicząca oraz członkowie – Pani Monika Kołakowska i Pani Bogumiła Kosut. Pomimo ustalonych kryteriów, wyłonienie zwycięzców części praktycznej nie było łatwe. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i starannością. W tej części najlepiej wypadła drużyna z klasy 1 P4C – Amelia Dyjak i Amelia Michoń. Zwycięstwo zapewniła im smakowita zapiekanka z ziemniaków i surówka z białej kapusty, co potwierdziło słuszność powiedzenia, że „proste jest pyszne”. Z sercem przygotowane i estetycznie podane samiki zrobiły największe wrażenie.

      W drugim etapie uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań. I tutaj też drużyna z klasy 1 P4C okazała się najlepsza. Tym samym Aniela Dyjak i Aniela Mchoń zdobyły w roku szkolnym 2019/2020 tytuł Szkolnego MasterChefa. Gratulacje! (K_)

     • Nasi w Półfinałach Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych

      23.02.2020

      16 grudnia 2019r. odbył się Półfinał Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej dziewcząt, a 3 stycznia 2020 r. zagrała nasza reprezentacja chłopów. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dzierżona w Bogdańczowicach. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasze obie drużyny dzielnie się spisały i ostatecznie każda zajęła 4 miejsce w swojej kategorii. Dziękujemy za walkę do ostatniego gwizdka! (MW)

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
   • szkola@mokrzeszow.edu.pl
   • 74 850 87 36
   • Mokrzeszów 111
   • 74 850 87 00
   • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
 • Galeria zdjęć

   brak danych