• Bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych!!!
          • Bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych!!!

            24.03.2020

            Śmiało można powiedzieć, że nasi uczniowie to zawodowcy, którzy poświadcząą na rynku pracy swoje kwalifikacje odpowiednim dokumentem - świadectwem potwierdzającym kwalifikację w zawodzie lub dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

            Wyniki egzaminów w sesji styczeń-luty 2020 są naprawdę satysfakcjonującej:

            - kwalifikacja R.06 – Prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie – 100% zdawalności, średni wynik części pisemnej – 87,3%, średni wynik części praktycznej 94%, najwyższy wynik indywidualny: część pisemna – 90%, części praktyczna – 100%

            - kwalifikacja R.20 – Szkolenie i użytkowanie koni – 100% zdawalności, średni wynik części pisemnej – 83,6%, średni wynik części praktycznej 88,5%, najwyższy wynik indywidualny: część pisemna – 95%, części praktyczna – 94%

            Ponadto połowa uczniów zdała egzaminy dla kwalifikacji T.15 – Organizacja żywienia i usług gastronomicznych. Natomiast wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminów poprawkowych zdali je.

            Gratulujemy uczniom i nauczycielom! (JM)

          • Mamy nowego busa!!!

            19.03.2020

            Od czwartku 19 marca 2020r. majątek szkoły powiększył się o nowego, drugiego busa (na stanie znajduje się już Opel Vivaro). To przywieziony prosto z salonu CITROEN SPACETOURER FEEL XXL. Zakup był możliwy dzięki dodatkowym środkom otrzymanym z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Samochód ma bardzo dobre parametry i komfortowe wyposażenie, dzięki czemu wszystkie wyjazdy uczniów i nauczycieli będą czystą przyjemnością. Wobec tego faktu ilość wyjazdów na szkolenia branżowe, wycieczki, zawody, konkursy, itp. pewnie teraz znacznie wzrośnie (JM)

        • Cyberbezpieczni
          • Cyberbezpieczni

            08.03.2020

            W piątek 6 marca 2020 r. na czwartej i piątej lekcji odbyło się spotkanie dotyczące cyberprzemocy. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas. Ten ważny temat postanowili przybliżyć swoim koleżankom i kolegom uczniowie klasy 1MT – Jagoda Partyka i Eryk Kobylański. Najpierw przedstawili założoną z piętnastu slajdów prezentację dotycząca wyżej wymienionego tematu. Następnie zaprosili zebranych na półgodzinną projekcję filmową mająca uświadomić młodzieży, jakie zagrożenia czyhają w Internecie. Po projekcji wszyscy uczniowie rozeszli się do klas. (Eryk Kobylański)

            Wydarzenie miało miejsce w związku ze Szkolnym Dniem Cyberbezpieczeństwa. Poprzedziła je wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów wszystkich klas, nad którą czuwał Pan Szymon Gumny. Powyższe działania związane są z realizacją Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego oraz Strategii Cyberbezpieczeństwa.

        • To, co po nas zostanie
          • To, co po nas zostanie

            03.03.2020

            W piątek 28 lutego 2020r. uczciliśmy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych poprzez wykonanie wystawy zatytułowanej „Cześć ich Pamięci.” Umieściliśmy tam plakaty na temat życia i działalności żołnierzy walczących po wojnie z komunistyczną władzą. W punkcie centralnym znalazły się wizerunki dwóch bohaterów, szesnastoletniej „Inki” Studziakówny oraz Zygmunta Szelendziarza „Łupaszki”. Wcześniej na lekcji historii uczniowie mieli okazję zapoznać się z dylematami, przed jakimi stali często ich rówieśnicy wybierając walkę z nową powojenną władzą o niepodległą Polskę.

            Według szacunków historyków od 1944 r. i przejęcia władzy przez Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego w partyzantce antykomunistycznej walczyło około 150 tys. Polaków. Represje, aresztowania, amnestie, apele o ujawnianie się, po których zwykle ruszała kolejna fala aresztowań byłych żołnierzy Armii Krajowej, powoli i systematycznie redukowały tę liczbę. W 1947 r. na dalszą walkę zbrojną zdecydowało się ok. 2 tys. żołnierzy podziemia niepodległościowego. Skazani na przegraną, bez jakichkolwiek szans, powoli wykruszali najczęściej zdradzani przez osoby z bliskiego kręgu współpracowników lub rodzin.

            W początkach lat 50. walczyło jeszcze ok. 250-400 partyzantów, ale była to bardziej walka o przetrwanie niż walka o zmianę ustroju. Nie mieli domów, pieniędzy, właściwie każda noc i każdy dzień mogły się zakończyć w najlepszym razie aresztowaniem, w najgorszym śmiercią, a możliwości ucieczki na Zachód po uszczelnieniu granic właściwie spadły do zera. Ostateczne ciosy oddziałom partyzanckim zadano w 1953 r., a amnestia ogłoszona w kwietniu 1956 r. sprawiła, że realnie w ukryciu pozostało kilkunastu najbardziej wytrwałych. Ostatnim, który zginął z bronią w ręku, był Józef Franczak „Lalek". (AS)

            „Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
            po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę
            idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
            wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
            ocalałeś nie po to aby żyć
            masz mało czasu trzeba dać świadectwo
            bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
            w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy
            a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
            ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych
            niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
            dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
            pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
            a kornik napisze twój uładzony życiorys
            i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
            przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie".

            „Przesłanie Pana Cogito" (Z. Herbert)

      • Kontakty

        • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
        • 74 850 87 36
        • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
        • 74 850 87 00
        • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
    • Galeria zdjęć

        brak danych