• Uwaga!!:)  Pomagamy!!:)

      30.09.2020

      W środę 30.09.2020r. w naszej szkole, odbyła się akcja charytatywna pod hasłem UWAGA!!! POMAGAMY!!! na rzecz ucznia ZSCKR w Sokołowie Podlaskim. Akcję koordynowała Pani Karolina Czaplińska.

      Zbiórka na protezę ręki dla ucznia technikum zaporzyjaźnionej szkoły cieszyła się ogromnym powodzeniem. Nasza młodzież aktywnie zaangażowałą się w pomoc przy organizacji wydarzenia oraz zbiórkę pieniędzy. Pyszne ciasta upieczone przez poszczególne klasy, desery oraz aromatyczna kawa przyciągnęły do kawiarenki szkolnej wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły. (Wszystko odywła się oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa epidemicznego.)

      W ramach akcji udało się zebrać łączna kwotę 556,70zł. Brawo MY!!!

      Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę. Szczególne podziękowania należą się Karolinie Łukasik, Julii Kłodowskiej, Krzysztofowi Jasińskiemu, Danielowi Dominiakowi oraz Patrykowi Wronie za profesjonalną obsługę w kawiarence. WARTO POMAGAĆ!!:-)) (KC)

     • …jak zwykle…

      30.09.2020

      Klasy pierwsze cały wrzesień przechodziły proces aklimatyzowania się w Naszej szkole – czyli było miło, przyjemnie, bez ocen.

      Psycholog i pedagog przeprowadziły warsztaty adaptacyjno-integrujące. Było sporo śmiechu, warsztaty spełniły swoją funkcję i trochę wzajemnie się poznaliśmy. Zauważono, że uczniowie klas pierwszych mają wiele cech, które ułatwią im funkcjonowanie w naszej szkole.

      Zgodnie z tradycją odbyły się również spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Świdnicy, na którym omówiono zagrożenia czyhające na młodych ludzi, a także pokazano następstwa i konsekwencję prawne nieprzestrzegania norm i zasad funkcjonowania społecznego.

      Natomiast specjalistka ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadziła mini warsztaty na temat substancji psychoaktywnych i zagrożenia uzależnieniami. Umówiła się na przyszły rok na zajęcia z wykorzystaniem narkogogli, alkohologogli i smokerlyzerów. (MP, EM)

     • Nowa odsłona szkolnej biblioteki

      25.09.2020

      W tym roku szkolnym mamy zaszczyt pochwalić się naszą wyremontowaną biblioteką szkolną. Poza nowymi meblami i wystrojem wnętrza biblioteka zaprasza miłą atmosferą i dogodnymi godzinami otwarcia. Dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wkrótce pojawią się także nowe pozycje książkowe, na które już czeka miejsce na półkach (EJ) 

     • Narada Dyrektorów

      25.09.2020

      22 września 2020r. odbyła się w ZSCKR w Mokrzeszowie narada dyrektorów z okręgu wizytacyjnego podległego Panu Piotrowi Krzywdzie - wizytatorowi Kuratorium Oświaty we Wrocławiu/ delegatura w Wałbrzychu i jednocześnie koordynatorowi ds.kształcenia zawodowego przy Dolnośląskim KO. W spotkaniu wzięło udział 30 przedstawicieli organów prowadzących oraz kadry zarzadzającej z palcówek z terenu Świdnicy, Żarowa, Strzegomia, Kłodzka, Nowej Rudy, Bystrzycy i Polanicy Zdroju. Podjęte tematy dotyczyły spraw bieżących związanych z funkcjonowaniem szkół w roku 2020/21. Spotkanie było także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poszukiwania wspólnych rozwiązań aktualnych problemów. Jak zawsze nie mogło zabraknąć także poczęstunku przygotowanego przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, a piękna pogoda pierwszego dnia jesieni sprzyjała spacerom po szkolnym campusie, którego uroki docenili wszyscy z obecnych gości. (JM)

     • Młody Mechanik na Medal 

      25.09.2020

      20 września 2020r. odbył się finał VII edycji Konkursu Młody Mechanik na Medal. Corocznie organizatorem konkursu jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Celem wydarzenia jest rozwijanie zainteresowań oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu techniki rolniczej. W finale wzięło udział 10 uczniów z całej Polski, którzy osiągnęli najlepsze wyniki po eliminacjach, czyli po rozwiązaniu trzech testów online. W gronie finalistów Naszą Szkołę reprezentował Oskar Bełdo - uczeń klasy II Technikum w zawodzie: technik agrobiznesu. Opiekunem ,,Młodego Mechanika” był Pan Krzysztof Hodel - nauczyciel przedmiotów zawodowych z mechanizacji rolnictwa. Cała dziesiątka rozwiązywała indywidualnie test z wiedzy teoretycznej oraz dodatkowo wykonała krótkie zadania praktyczne. Po podliczeniu wyników komisja konkursowa ogłosiła trzech laureatów. Niestety Oskar nie zajął miejsca na podium, ale gratulujemy mu i tak dużego sukcesu, którym jest udział w finale konkursu. (Ko)

     • Kiermasz używanych podręczników

      14.09.2020

       W dniach 7 - 11 września 2020r. odbył się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników. Uczniowie mieli możliwość kupienia książek niezbędnych do nauki. Ze względu na konieczność zachowania norm bezpieczeństwa kiermasz odbył się w bibliotece, według wcześniej ustalonego harmonogramu i zasad. Nad całością czuwały panie Elżbieta Jawień oraz Magdalena Kuklińska. Teraz pozostało już tylko życzyć sukcesów w nauce… (Ku)

     • Polski wrzesień – pamiętamy

      15.09.2020

      Wrzesień to miesiąc powrotu do szkoły, to koniec wakacji… Nie można jednak zapomnieć, że 1 września każdego roku to data znamienna dla historii Polski, ważna dla dziejów narodu. Wybuch II wojny światowej w pamiętnym 1939 roku przekreślił marzenia, zwłaszcza młodych Polaków o wolnej Polsce, zburzył ich spokój, zabrał młodość, a w wielu przypadkach i życie. Bezmiar okrucieństwa wynikającego z wojny, która miała charakter totalny, spowodował cierpienie ludności cywilnej, odarł człowieka z jego godność.

      Dlatego, aby uczcić pamięć ofiar wojny, uczniowie wraz z Panią Agnieszką Stelmach przygotowali wystawę historyczną, która przywołała daty 1 września i 17 września 1939 roku. Nie zabrakło tu faktów, zdjęć i przykładów dokumentów związanych z agresją Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę.  (JM)

     • Awans zawodowy nauczycieli

      15.09.2020

      Jak co roku kadra ZSCKR w Mokrzeszowie podnosi swoje kwalifikacje. Nauczyciele chętnie biorą udział w wielu szkoleniach i warsztatach, przechodzą także przez ścieżkę awansu zawodowego. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej wychodzić ku potrzebom uczniów, doskonalić i unowocześniać swój warsztat pracy, czyli po prostu lepiej uczyć. I tak od 1 września w gronie pedagogicznym mamy kolejnych nauczycieli mianowanych – są to Pani Natalia Kinast, Pani Justyna Hupało-Hanak i ksiądz Dawid Fiołek. Nauczycielem kontraktowym  została Pani Małgorzata Lenczewska, a nauczycielem dyplomowanym został Pan Radosław Światowy. Wszystkie osoby zaprezentowały wysoki poziom kompetencji i wiedzy nauczycielskiej podczas postepowań awansowych odbywających się w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. (JM)

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

      01.09.2020

      We wtorek 1 września zgodnie z kalendarzem rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/21. Tym razem zupełnie inaczej niż w ciągu 63 lat istnienia szkoły. Pierwszy raz nie odbyła się uroczysta akademia z udziałem całej społeczności szkolnej. Dlaczego? Wszyscy wiedzą -  bezpieczeństwo epidemiczne... Uczniowie w kameralnej atmosferze gabinetów, o różnych porach, po dezynfekcji rąk, w maseczkach zasłaniających usta i nos zasiedli w szkolnych ławkach, aby spotkać się z wychowawcami. Mimo nienastrajającej optymistycznie pogody, radość (z przyczyn obiektywnych powściągliwa) towarzyszyła tym spotkaniom. Wreszcie można się było spotkać w murach szkoły, realnie, nie zadalnie. Pani dyrektor Joanna Miłobóg wraz z Panią Luiza Kępińska (wicedyrektor ds. pedagogicznych) i Panią Moniką Kołakowską (kierownik praktycznej nauki zawodu) powitała uczniów klas I w imieniu swoim i całego grona pedagogicznego. To oni byli niewątpliwymi bohaterami dzisiejszego dnia. Ropoczęli naukę w wybranych przez siebie zawodach, aby za 5 lat zostać specjalistami od hodowli koni, agrobiznesu czy usług gastronomicznych z dyplomem technika. 

      Jaki będzie ten rok szkolny? Tego nikt nie wie, ale wszyscy mają nadzieję, że okoliczności będą pod każdym względem dla Mokrzeszowskiej Szkoły korzystne, czego wszyscy sobie życzymy.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
    • szkola@mokrzeszow.edu.pl
    • 74 850 87 36
    • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
    • 74 850 87 00
    • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
  • Galeria zdjęć

    brak danych