• Bibliotekarze zachęcają
     • Bibliotekarze zachęcają

      28.10.2020

      Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Słuchacze!

      W związku z utrudnieniami wynikającymi z obostrzeń i brakiem możliwości częstego kontaktu z bibliotekarzami zapraszamy do kontaktu z nami drogą on-line: biblioteka@mokrzeszów.edu.pl.

      W czasie pandemii biblioteka szkolna zachęca również do korzystania z narzędzi online:

      • Wolne Lektury https://wolnelektury.pl/ – zasób darmowych lektur szkolnych wraz z opracowaniami.
      • Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej - https://literat.ug.edu.pl/
      • Lektury szkolne na ekranie - https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909
      • Legalna Kultura - https://www.legalnakultura.pl/pl

      (EJ, Ku)

    • Uwaga! Od 26 października do odwołania NAUCZANIE ZDALNE
     • Uwaga! Od 26 października do odwołania NAUCZANIE ZDALNE

      16.10.2020

      Od 26 października 2020r. do odwołania ze względu na epidemię COVID-19:

      - uczniowie wszystkie klasy technikum uczą się zdalnie z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość ujętych w szkolnej "Procedurze". Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

      - słuchacze kwlifikacyjnych kursów zawodowych uczą się zdalnie z wykorzystaniem platformy MOODLE. 

      Więcej w zakładce "Naucznie podczas pandemii" i "Słuchacze".

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

      29.10.2020

       

      Wrocław 2020-10-26

      Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

      Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba  dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br.  przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

      W ubiegłym roku szkolnym od marca do wakacji szkoły, przedszkola i placówki pracowały zdalnie. Kadrze pedagogicznej przybyło wiedzy i umiejętności (praktyka czyni mistrza!), zwiększyła się też liczba komputerów. Działają różne platformy edukacyjne, w tym rekomendowana przez MEN e-podręczniki.pl. Zdalne nauczanie wszakże ciągle pozostaje wyzwaniem. Jestem świadomy ograniczeńw poszczególnych jednostkach oświaty i słabości nauczania na odległość, nie oczekuję cudów od Koleżanek i Kolegów. Gorąco dziękując za dotychczasowy wysiłek i ofiarną pracę proszę o zaangażowanie, systematyczny i serdeczny kontakt z uczniami (zwłaszcza niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych) i rodzicami, optymalne wykorzystywanie posiadanych technicznych możliwości, dawanie przykładu zawodowych kompetencji, obywatelskiej postawy – w tym szczególnie respektowania zasad sanitarnych. Proszę o empatię i życzliwość, cierpliwość i wytrwałość, spokój i opanowanie. Mówiąc najkrócej chodzi o to, aby każdy dawał z siebie wszystko robiąc to, co do niego należy.

      Ze strony Kuratorium Oświaty możecie Państwo liczyć na wsparcie:  aktualne, rzetelne i wiarygodne informacje (w szczególności zapraszam na strony www.men.gov.pl oraz www.kuratorium.wroclaw.pl), dobre rady, praktyczne podpowiedzi, wyjaśnianie formalno-prawnych dylematów, interwencje w różnych instytucjach w wyjątkowo ważnych i pilnych sprawach (np. w Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych).  Ponadto na ograniczenie liczby ewaluacji i kontroli, a także sprawozdawczości. 

      Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych została zaordynowana na 2 tygodnie. Jeśli wprowadzone restrykcje przyniosą pozytywne efekty i sytuacja epidemiczna zacznie się poprawiać to będziemy stopniowo wracać do nauczania hybrydowego i stacjonarnego. Jeżeli jednak zła sytuacja epidemiczna będzie się utrzymywała to nauczanie na odległość stanie się codziennością na dłużej. Tym gorliwiej więc warto doskonalić umiejętności kształcenia zdalnego, sięgać po dobre praktyki, samemu dzielić się z innymi wiedzą i doświadczeniem. Warto także w pełni wykorzystywać sprzęt posiadany przez szkołę - dyrektor szkoły może zdecydować o jego wypożyczeniu, może też zobligować kadrę pedagogiczną do prowadzenia zdalnego nauczania ze szkolnych gabinetów (szczególnie, gdy z różnych powodów nauczyciele nie mogą prowadzić nauczania na odległość z własnych domów).

      Koleżanki i Koledzy!

      Pan Zagłoba w zakończeniu „Potopu” Henryka Sienkiewicza apelował do przyszłych pokoleń: „Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis [wspólnymi siłami] przy boskich auxiliach [z bożą pomocą]  podnieść nie można”.

      My współcześni mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem. Koronawirus jest wspólnym wrogiem i tylko razem możemy go pokonać. Pamiętając o misji wyjątkowego zawodu nauczyciela bądźmy zjednoczeni, solidarni, pomocni. Jestem święcie przekonany, że i tym razem damy radę!

       Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

       Roman Kowalczyk

      Dolnośląski Kurator Oświaty

     • Dzień Edukacji Narodowej

      15.10.2020

      13 października 2020r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie miało charakter symboliczny ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią. Wzięli w nim udział tylko przedstawiciele. Grono pedagogiczne reprezentowała Pani Dyrektor Joanna Miłobóg oraz Pani Luiza Kępińska i Pan Monika Kołakowska, a pracowników niepedagogicznych – Pani Beata Czuba (główny księgowy szkoły). Delegację uczniowską stanowili uczniowie klas pierwszych, dla których ten dzień zgodnie z tradycją szkoły, miał wyjątkowy charakter. Po odśpiewaniu hymnu i wysłuchaniu przemówienia Pani Dyrektor złożyli uroczyste ślubowanie. Tym samym stali się „prawdziwymi” uczniami ZSCKR w Mokrzeszowie.

      Jak co roku nie zabrakło życzeń i podziękowań. Jako pierwsza miłe słowa do nauczycieli skierowała Pani Dyrektor dziękując im za zaangażowanie, wysiłek i poświęcenie. Potem dołączyli uczniowie z klasy 2 PTC ze swoim programem artystycznym oraz wynikami plebiscytu, w którym uhonorowali swoich belfrów. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał kartkę oraz słodkie piernikowe serce. (JM)

      Relacja video na 

      https://www.youtube.com/watch?v=o229ehAB0ZA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0yjON0zIiS8Of9RwPgu_Iubjch4tpm5f3RePT50hYJwaLvp8fkkKHtvNA

     • Uwaga!!:) Pomagamy zwierzakom!!:)

      08.10.2020

      Przez cały wrzesień w naszej szkole odbywała się zbiórka na rzecz zwierząt ze schroniska w Świdnicy. Akcję zorganizowano w związku z obchodzonym 4 października Światowym Dniem Zwierząt. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na naszych uczniach i nauczycielach, miłośnikach zwierząt, którzy hojnie obdarowali podopiecznych schroniska. Licznie zgromadzone środki higieny, karma oraz inne potrzebne w schronisku rzeczy, dostarczono potrzebującym zwierzętom 7 października.

      Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w tą piękną akcję :) (KC)

      WARTO POMAGAĆ!!:-))

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

      06.10.2020

      Drodzy uczniowie, w związku z przypadającym na październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, zapraszamy do wspólnej zabawy :) Zgadnij, który nauczyciel kryje się za książką na zdjęciu!

      Wystawa zdjęć znajduje się w budynku głównym.

      Typujcie odpowiedzi, bawcie się dobrze, bądźcie kreatywni…

      Rozwiązanie opublikujemy 14 października! (EJ)

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
    • szkola@mokrzeszow.edu.pl
    • 74 850 87 36
    • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych