• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

01.07.2022

​​​​​​24 czerwca 2022r. nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Zakończył się rok szkolny, wychowawcy rozdali świadectwa i wszyscy już w wakacyjnej atmosferze opuścili na dwa letnie miesiące mury szkoły.

Jaki był ten rok 2021/2022? Na szczęście prawie w całości przepracowany stacjonarnie, z małym epizodem nauki zdalnej, co przełożyło się na wiele działań i przedsięwzięć. Pani dyrektor Joanna Miłobóg w swoim przemówieniu skierowanym do nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i uczniów podkreśliła, że w końcu po prawie dwóch latach można było bez problemu realizować projekty, w tym międzynarodowe, organizować wycieczki, zwłaszcza dydaktycze i spotkania branżowe, a także pracować nad właściwymi reliacjami społecznymi, na których osłabienie wpłynęła pandemia. "Zakończony rok przyniósł sukcesy - zdobyliśmy I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Ujeżdżeniu dla Młodzieży Szkół Rolniczych w kategorii "Szkoła" oraz bardzo dobre lokaty indywidualne. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach, podczas praktyk zagranicznych i imprez w środkowisku lokalnym. Szkoła podpisała ważne umowy z instytucjami, firmami i pracowacwami z branży rolniczej i gastromicznej, a także z instutytami badawczymi i uczelniami wyższymi, co świadczy o prestiżu ZSCKR w Mokrzeszowie jako partnera godnego zaufania. Wśród uczniów znalieźli się tacy, których otrzymali promocję z wyróżnieniem, z czego dwie osoby ze najwyższymi średnimi w szkole - tj. Szymon Klepek (5,46) i Karolina Żwirełło (5,33) pretendują do miana stypendystów Prezesa Rady Ministrów". Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Pani Dyrektor podziękowała też kadrze pedagogicznej za rok wytężonej pracy, a rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w prace na rzecz szkoły. Nie zabrakło też życzeń udanych i bezpiecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku.

Uroczystość przygotowała klasa 3 MT wraz z wychowawcą - Panem Szymonem Gumnym.