• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

01.07.2022

​​​​​​24 czerwca 2022r. nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Zakończył się rok szkolny, wychowawcy rozdali świadectwa i wszyscy już w wakacyjnej atmosferze opuścili na dwa letnie miesiące mury szkoły.

Jaki był ten rok 2021/2022? Na szczęście prawie w całości przepracowany stacjonarnie, z małym epizodem nauki zdalnej, co przełożyło się na wiele działań i przedsięwzięć. Pani dyrektor Joanna Miłobóg w swoim przemówieniu skierowanym do nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i uczniów podkreśliła, że w końcu po prawie dwóch latach można było bez problemu realizować projekty, w tym międzynarodowe, organizować wycieczki, zwłaszcza dydaktycze i spotkania branżowe, a także pracować nad właściwymi reliacjami społecznymi, na których osłabienie wpłynęła pandemia. "Zakończony rok przyniósł sukcesy - zdobyliśmy I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Ujeżdżeniu dla Młodzieży Szkół Rolniczych w kategorii "Szkoła" oraz bardzo dobre lokaty indywidualne. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach, podczas praktyk zagranicznych i imprez w środkowisku lokalnym. Szkoła podpisała ważne umowy z instytucjami, firmami i pracowacwami z branży rolniczej i gastromicznej, a także z instutytami badawczymi i uczelniami wyższymi, co świadczy o prestiżu ZSCKR w Mokrzeszowie jako partnera godnego zaufania. Wśród uczniów znalieźli się tacy, których otrzymali promocję z wyróżnieniem, z czego dwie osoby ze najwyższymi średnimi w szkole - tj. Szymon Klepek (5,46) i Karolina Żwirełło (5,33) pretendują do miana stypendystów Prezesa Rady Ministrów". Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Pani Dyrektor podziękowała też kadrze pedagogicznej za rok wytężonej pracy, a rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w prace na rzecz szkoły. Nie zabrakło też życzeń udanych i bezpiecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku.

Uroczystość przygotowała klasa 3 MT wraz z wychowawcą - Panem Szymonem Gumnym.

Wakacyjne doskonalenie

Nauczyciele ZSCKR w Mokrzeszowie, jak co roku nie tylko odpoczywają, ale i doskonalą swój warsztat pracy. W tym roku postanowili zaktualizować swoją wiedzę w branży ICT.

Szkolenia były możliwe dzięki  akredytacji Erasmus +, którą szkoła posiada. Projekt nr 2021-1-PL-SCH - 000006685 współfinansowany  jest przez Unię Europejską

Celem projektu  jest rozwinięcie kluczowych kompetencji nauczycieli, doskonalenie warsztatu ich pracy, a tym samym podniesienie jakości pracy szkoły.

W  lipcu w szkoleniu w Turcji  w Antaly„ Empowerment in ICT Skills – Making use of Technology Tools” uczestniczył Krzysztof Hodel, natomiast w sierpniu w szkoleniu na Krecie „ICT Inclusive Education- towards a digital and inclusive pedagogy” uczestniczyły nauczyciele j. obcego Pani Karolina Czaplińska i p. Dorota Koczut.

Szkolenia były prowadzone w języku angielskim co dawało uczestnikom możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych, zapoznania się nie tylko z językiem obcym na poziomie komunikatywnym (przywitanie, zapoznanie się) ale także z zaawansowanym słownictwem informatycznym, używanym przy narzędziach ICT. Oba kursy trwały 5 dni  i uczestnicy podczas warsztatów szkoleniowych każdego dnia zapoznawali się z aplikacjami i narzędziami z zakresu ICT i TIK pomocnymi w ich pracy. Takimi jak :Canva- program przy pomocy, którego można wykonywać prezentacje multimedialne; Webnode, Blogger- narzędzia do tworzenia stron internetowych oraz blogów internetowych, Camtasia - program pomocny w tworzeniu filmików edukacyjnych z możliwością montażu dowolnych scen oraz do edycji i nagrywania dźwięku; Quizzis, LeraningApps, Kahoot, Mentimeter- aplikacje pomocne w tworzeniu quizów, interaktywnych zadań; GetAvatars, BeFunky- aplikacje do tworzenia avatarów; StoryBird- pomocny w tworzeniu interaktywnych lekcji.

Podczas szkoleń nie zabrakło również czasu na poznanie nowych osób,  wymianę doświadczeń i dobrych praktyk z innymi uczestnikami szkolenia.

Po zajęciach uczestnicy szkoleń wzięli udział w zajęciach kulturowych, podczas których uczestnicy mobilności mogli poznać kulturę państw mobilności , historię i obyczaje, a także lokalną kuchnię.