• Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy   o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa,przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

• Nasze zbiory biblioteczne

• Biblioteka posiada:

• Komplety lektur z języka polskiego
        • Podręczniki szkolne
        • Książki pomocnicze do przedmiotów zawodowych
        • Literaturę popularnonaukową
        • Beletrystykę
        • Materiały audiowizualne
        • Edukacyjne programy komputerowe
        • Czasopisma dla uczniów i nauczycieli (np. Głos nauczycielski, Biblioteka w szkole, Hodowca i jeździec).

Oprócz dużej przestronnej wypożyczalni uczniowie mają do dyspozycji również czytelnię, oraz Centrum multimedialne-czynne w godzinach pracy biblioteki. W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający słowniki, leksykony, atlasy, albumy, encyklopedie ogólne i przedmiotowe. Tutaj uczniowie mogą korzystać również ze zgromadzonych czasopism.        W Centrum multimedialnym uczniowie mają do dyspozycji 6 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu drukarki, oraz skanera.

•

Wyciąg z "Regulaminu funkcjonowania Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
    im. W. Witosa w Mokrzeszowie w okresie rygorów i ograniczeń związanych z epidemią COVID-19" (od 1 września 2020r.)

IX. Biblioteka szkolna.

1. Biblioteka szkolna jest dostępna wyłącznie dla uczniów, słuchaczy i nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie zgodnie z harmonogramem pracy nauczycieli-bibliotekarzy.
    2. Przed wejściem do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
    3. Podczas przebywania w bibliotece należy zachować dystans społeczny, mieć zakryte usta i nos.
    4. Pomieszczenie, w którym znajduje się biblioteka musi być systematycznie wietrzone.
    5. Ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie - książki podaje nauczyciel - bibliotekarz.
    6. W przypadku zwrotu książek poddaje się je kwarantannie:
    1. miejsce kwarantanny stanowi pomieszczenie czytelni
    2. zwrócone książki nauczyciel-bibliotekarz umieszcza na okres 2 dni
      w wyznaczonej szafce
    3. odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć
      z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączyć do użytkowania.
    1. Po przyjęciu książek od użytkownika nauczyciel-bibliotekarz musi każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki oraz ręce.
  • Regulaminy i harmonogramy