• Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy   o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa,przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

• Nasze zbiory biblioteczne

• Biblioteka posiada:

• Komplety lektur z języka polskiego
        • Podręczniki szkolne
        • Książki pomocnicze do przedmiotów zawodowych
        • Literaturę popularnonaukową
        • Beletrystykę
        • Materiały audiowizualne
        • Edukacyjne programy komputerowe
        • Czasopisma dla uczniów i nauczycieli (np. Głos nauczycielski, Biblioteka w szkole, Hodowca i jeździec).

Oprócz dużej przestronnej wypożyczalni uczniowie mają do dyspozycji również czytelnię, oraz Centrum multimedialne-czynne w godzinach pracy biblioteki. W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający słowniki, leksykony, atlasy, albumy, encyklopedie ogólne i przedmiotowe. Tutaj uczniowie mogą korzystać również ze zgromadzonych czasopism.        W Centrum multimedialnym uczniowie mają do dyspozycji 6 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu drukarki, oraz skanera.

• Regulaminy i harmonogramy

• Mokrzeszów 111