• Dlaczego warto uczyć się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Mokrzeszowie?

Nasza szkoła zapewnia:

• realizację kształcenia zawodowego w nowoczesnych pracowniach przedmiotowych,
    • dobry klimat i przyjazne otoczenie,
    • internat i stołówkę,
    • naukę jazdy ciągnikiem (kat.T) i samochodem osobowym (kat.B) w wybranych zawodach,
    • opiekę specjalistyczną (pedagog psycholog, pilęgniarka,
    • rozwój zainteresowań i pasji.

Nasze sukcesy:

• nasi uczniowie są finalistami i laureatami olimpiad, zawodów i konkursów o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim (np. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, Ogólnopolski Konkurs "Smaki Wsi", Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie)
    • nasza szkoła jest wyróżniona certyfikatami i nagrodami potwierdzającymi wysoką jakość kształcenia (np. "Szkoła z klasą", " Szkoła Otwarta", "Szkoła Promująca Zdrowie".

Nasi absolwenci:

• zdobywają zawód w nowoczesnej szkole z 60-letnią tradycją,
    • mają szansę na dobrą pracą,
    • spełniają wymagania rynku pracy i nowoczesnego rolnictwa,
    • są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
    • zdobywają doświadczenie na stażach i praktykach zawodowych w kraju i zagranicą,
    • uzyskują dyplom w zawodzie.