• Konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” rozstrzygnięty

25.01.2024

Zakończył się III ogólnopolski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi”. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał nagrody i wyróżnienia w konkursie, którego podstawowym celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika, przede wszystkim w oczach młodych ludzi.

Konkurs był skierowany do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 30 lat. Uhonorowane zostały prace konkursowe, które zajęły miejsca od 1 do 9 w rankingu zgłoszeń.

Rozstrzygnięcie konkursu

Informacje o laureatach konkursu oraz nagrodach i wyróżnieniach zostały opublikowane na stronie https://www.gov.pl/web/rolnictwo/znamy-laureatow-konkursu-filmowego-swiat-sie-kreci-wokol-wsi2 (Aktualności) oraz https://www.gov.pl/web/rolnictwo/znamy-laureatow-konkursu-filmowego-swiat-sie-kreci-wokol-wsi (zakładka konkursu).

Nagrodzone filmy można obejrzeć na kanale YouTube Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pod adresem: https://www.youtube.com/@MRIRW_GOV_PL/videos.

Cele konkursu

Filmy konkursowe powinny realizować następujące cele:

• ukazać wieś jako miejsce z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego poprzez filmowe opowieści młodych mieszkańców obszarów wiejskich;
            • pokazać, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością;
            • pokazać, że rolnictwo to ważna gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne;
            • przedstawić rolników jako tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, pielęgnują tradycję i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptują trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w imieniu własnym gratulujemy wszystkim Laureatom! Pozostałych zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. (MRiRW)

• Pomoc dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

19.01.2024

Zima to trudny czas dla zwierząt. Dlatego kolejny raz w tym roku szkolnym, tym razem z inicjatywy ucznia Igora Borkusza, Samorząd Uczniowski ZSCKR w Mokrzeszowie zorganizował zbiórkę karmy, środków czystości oraz tekstyliów. Dary trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy prowadzonego przez fundację „Mam pomysł”. Na pewno przydadzą się podopiecznym, którzy przede wszystkim z utęsknieniem czekają na adopcję. (JM)