27 marca 2025r. odbyły się warsztaty komputerowe "Dołącz do eTwinning”. Ich odbiorcami byli nauczyciele, którzy nie są zarejestrowani w eTwinning. Szkolenie poprowadziała Pani Malwina Kordus - nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu posiadającej Odznaką Szkoły eTwinning. Realizuje projekty w j.niemieckim, angielskim i polskim, które są nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami eTwinning.
W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się z podstawowymi informacjami o eTwinning i platformie ESEP, poznali przykłady dobrych praktyk, dowiedzieli się o możliwości doskonalenia zawodowego w programie eTwinning, zarejestrowali się w programi, dowiedzieli się, gdzie szukać potencjalnych partnerów projektów i jak założyć nowy projekt.
Nie zabrakło też prezetacji dobrych praktyk. Pan Lesław Podhalicz opowiedział o projekcie eTwinning „Digital Journey Through World Cuisine” realizowanym obecnie przez uczniów i nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie. Projekt na celu pomóc uczniom szkół średnich nauczyć się korzystać z narzędzi sztucznej inteligencji, rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe i zwiększać swoje umiejętności cyfrowe, jednocześnie poznając kultury kulinarne różnych krajów. Partnerami w projekcie są szkoły z Turcji, Polski, Grecji, Portugalii i Gruzji.
Spotkanie było okazją do wymiany uwag i doświadczeń na temat możliwości dla uczniów i nauczycieli, jakie wynikają z realizacji projektów, w tym międzynarodowych. Warto podkreślić, że to nie pierwsze, ani nie ostatnie tego typu szkolenie, gdyż ZSCKR w Mokrzeszowie jest Regionalnym Punktem Inforacyjnym FRSE, Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności. "Mamy wyjątkowe zadanie i przywilej, który polega na tym, że dzielimy się naszymi doświadczeniami projektowymi z dyrektorami i nauczycielami z innych szkół. Zapewniamy wsparcie i dążymy do synergii. A im więcej dajemy od siebie, tym więcej do nas wraca". - powiedziała Pani Joanna MIłobóg - koordynatorka RPI w Mokrzeszowie. (JM)