• 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

      08.03.2021

      Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

      W ten wyjątkowy dzień ludzie na całym świecie solidaryzują się z osobami z  Zespołem Downa ubierając dwie różne, kolorowe skarpetki! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujący do siebie par.

      Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Słuchacze!

      Zachęcamy do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji! Pokażmy, jako społeczność naszej szkoły, że jesteśmy sercem z rodzinami osób z Zespołem Downa, szanujemy je i darzymy sympatią.

      Wystarczy tylko: zrobić zdjęcie z ubranymi dwoma różnymi skarpetkami, wysłać na adres e-mail: biblioteka@mokrzeszow.edu.pl. Termin przesyłania zdjęć: 15.03.2021r. (EJ)

     • 1 Marca - w Dniu Narodowego Święta Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

      02.03.2021

      Kim są Żołnierze Wyklęci?

      To żołnierze polskiego wojska, którzy we wrześniu 1939r. walczyli z okupantem niemieckim i radzieckim, a po podpisaniu kapitulacji przez III Rzeszę w maju 1945r. kontynuowali walkę o wolność i niezawisłość. Przede wszystkim podejmowali działania ochrony ludność przed sowieckim terrorem, mordami, grabieżami, gwałtami. Robili to w konspiracji, przeciwstawiając się komunistom, ich powszechnemu terrorowi, fałszowaniu referendum "3 x tak" w czerwcu 1946r. i wyborów do sejmu w styczniu 1947r. Ogłaszane przez komunistóWykleci.pptxw amnestie były pułapką, ponieważ  ujawnienie się oznaczało więzienie i represje, a nawet śmierć.

      Należy wspomnieć słowa prof. Henryka Elzenberga, że "Wartość walki tkwi nie w szansach zwycięstwa sprawy, w imię której się ją podjęło, ale w wielkości tej sprawy". Aktywność Żołnierzy Wyklętych najsilniejsza była w Polsce centralnej, na Lubelszczyźnie, Białostocczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, w łódzkim i rzeszowskim. W szeregach drugiej konspiracji niepodległościowej był cały przekrój przedwojennej Polski, narodowcy, chadecy i ludowcy, piłsudczycy i socjaliści.

      1 marca 1951 r. komunistyczne władze zamordowały w więzieniu mokotowskim w Warszawie członków IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Komendant pułkownik Łukasz Ciepliński napisał w grypsie z celi śmierci: „Zrobili ze mnie zbrodniarza. Prawda jednak wkrótce zwycięży (...).”

      I tak oto Żołnierze Wyklęci, którzy do końca pozostali „Niezłomni” wracają do świadomości Polaków. Straszliwy plan komunistów, aby zatrzeć po nich wszystkie ślady i całkowicie wymazać je z kart historii, nie powiódł się. Dowódcy WiN, kontynuatora AK, z dużym prawdopodobieństwem spoczywają w dołach śmierci na „Łączce” warszawskich Powązkach Wojskowych. Nie odnaleziono jeszcze miejsca pochówku generała Augusta Emila Fieldorfa, pseudonim „Nil”, który po ucieczce z sowieckich łagrów wrócił do Polski i rozpoczął pracę, aby utrzymać rodzinę. Został powieszony po ogłoszeniu amnestii przez władze, ponieważ ujawnił swoje nazwisko. Rotmistrz Pilecki po 1945 r. działał metodami wywiadowczymi. Po torturach służb bezpieczeństwa na ul. Rakowieckiej został zamordowany w maju 1948r. strzałem w tył głowy. Nie tylko w grypsie komendanta WiN  znaczące jest przesłanie o przywróceniu dobrego imienia wiernym Polsce żołnierzom. Podobnie brzmiały słowa innych bohaterów Niepodległej skazanych przez Sowietów i polskich kolaborantów.

      Ogółem o wolną Polskę walczyło 200 tys. żołnierzy różnych formacji zbrojnego podziemia. Ponad 20 tys. zginęło z bronią w ręku, ostatni Józek Franczak, pseudonim „Lalek” poległ na Lubelszczyźnie w październiku 1963r. (AS)

      ZOBACZ PREZENTACJĘ: Wykleci.pptx​​​​​​​

     • Mamy "bilet wstępu" do Programu Erasmus+ 2021-2027!!!

      01.03.2021

      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ma powody do dumy, ponieważ 26 lutego br. otrzymał akredytację w dwóch sektorach "Edukacja szkolna" oraz "Kształcenie i szkolenie zawodowe". Akredytacja jest dla szkoły „biletem wstępu” w nowej perspektywie programu Erasmus 2021-2027. Tym samym mamy gwarancję regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością na cały kolejny okres projektowania. 

      ZSCKR w Mokrzeszowie od wielu lat realizuje projekty międzynarodowe z sukcesem stwarzając zarówno uczniom, jak i nauczycielom możliwości rozwoju zawodowego i poszerzania kompetencji językowych, kulturowych i społecznych.

      Szkoła kształcąc młodzież na potrzeby rolnictwa dba o nieustanny rozwój nauczycieli zapewniając doskonalenie zawodowe zarówno w kraju, jak i za granicą, aby sprostać wyzwaniom i standardom europejskim oraz wdrażanej reformie kształcenia w szkołach zawodowych, a planowane w ramach projektu mobilności są odpowiedzią na zdiagnozowane problemy i potrzeby szkoły.

      Europo, czekaj na nas! Wkrótce się spotkamy :) (EP)

      Więcej przeczytasz na https://doba.pl/dsw/artykul/zsckr-w-mokrzeszowie-szczesliwym-posiadaczem-biletu-wstepu-do-programu-erasmus-2021-2027/34943/15

      Praktyki zawodowe uczniów w Hiszpanii (2019)

     • Afrykański pomór świń - bioasekuracja

      02.03.2021

      Afrykański pomór świń to szybko szerząca się , zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe i dziki.

      LUDZIE NIE SĄ WRAŻLIWI NA ZAKAŻENIE WIRUSEM ASF!

      Na prośbę Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Wsi w MRiRW, upowszechniamy informacje dotyczące ASF w postaci broszur, ulotek informacyjnych i filmów instruktażowych, ukazujących zasady ochrony świń oraz postępowania prewencyjnego w przypadku ASF. 

      Wymienione materiały dostępne są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce "Co robimy – Afrykański Pomór Świń – ASF informacje ogólne”. https://www.gov.pl/web/rolnictwo/afrykanski-pomor-swin3

      Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury. (Ko)

     • 23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

      22.02.2021

      Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, obchodzonego 23 lutego, zachęcamy do skorzystania z ciekawych i inspirujących poradników oraz książek o tematyce psychologicznej. 

      Lista polecanych książek:

      A. Adamowicz, J. Godecka , Jak uciszyć wewnętrznego krytyka

      D. Carnegie, Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

      J. Czarodziej, Magia działania. Zawalcz o siebie

      M.R. Estape, Jak przyciągać dobre rzeczy

      J. Godecka, Przestań się zamartwiać

      E. Hendriksen, Jak przestać się bać

      Ks. Jan Kaczkowski, P. Żyłka, Życie na pełnej petardzie

      S. Knight, Jak uspokoić swoje myśli

      W. Łodyga, hurt comfort

      J. Murphy, Potęga podświadomości

      J.B. Peterson, 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

      B. Pawlikowska, Narkotyki, anoreksja i inne sekrety

      S. Stahl, Jak myśleć o sobie dobrze?

      B. Tracy, Nawyki warte miliony     (EJ, Ku)

     • I miejsce Aleksandry Młocek w ogólnopolskim konkursie "Niepodległa piórem i obiektywem"

      14.02.2021

      Aleksandra Młocek to uczennica klasy III technikum w zawodzie technik hodowca koni, tegoroczna stypendystka stypendium Prezesa Rady Ministrów. Teraz jeszcze należy dodać, że laureatka I miejsca w ogólnoplskim konkursie "Niepodległa piórem i obiektywem" w kategorii wiersz.

      10 lutego 2021r. podczas uroczystej gali on-line z udziałem Pana Szymona Giżyńskiego - sekretarza stanu w MRiRW oraz Pana Roberta Jakubika - dyrektora Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Wsi w MRiRW, nastąpiło podsumowanie konkursu ogłoszonego dla 59 szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs "Niepodległa piórem i obiektywem" miał na celu pielęgnowanie postaw patrotycznych wśród młodzieży oraz wyzwolenie inicjatywy twórczej w odniesieniu do wydarzeń budowania polskiej niepodległości w latach 1918-1920. Uczniowie mogli wykazać się w 3 kategoriach: opowiadanie, wiersz i fotografia. 

      Sposród 72 wierszy, które wpłynęły do komisji konkursowej, utwór (debiutancki!) naszej uczennicy został najwyżej oceniony, co sprawiło radość nam wszystkim, a zwłaszcza Pani Agacie Wójcik - polonistce czuwającej nad pracą Oli, a zarazem wychowawczyni klasy III CT.

      Gratulujemy sukcesu! (JM)

      Więcej na: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkurs-niepodlegla-piorem-i-obiektywem-rozstrzygniety

      Trudna miłość

      (A. Młocek)

      Ta najtrudniejsza miłość

      przyszła do mnie pewnego dnia.

      Usiadła. Popatrzyła.

      Widzę jej rany,

      jej cierpienie.

      Ale jak nie kochać tej,

      co tyle przeszła?

       

      Oddam jej, co najcenniejsze – siebie.

      Tyle mogę.

     • W ZSCKR w Mokrzeszowie rusza kolejny projekt Erasmus +

      14.02.2021

      Mamy zaszczyt poinformować naszych uczniów i ich rodziców, a także wszystkich sympatyków szkoły, że kolejny już raz zdobyliśmy dofinansowanie do europejskiego projektu "Europejskie ścieżki doskonalenia nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie", z którego realizacją właśnie startujemy! 

      Celem projektu jest podniesienie umiejętności i kompetencji językowych i zawodowych 15 nauczycieli, w tym  dyrektora szkoły i kierownika praktycznej nauki zawodu oraz poprawa jakości kształcenia poprzez udział w 4 wybranych szkoleniach zagranicznych:

      • 5-dniowe szkolenie metodyczne nauczycieli j. angielskiego połączone z job shadowing zorganizowane na Malcie;

      • 5-dniowy kurs doskonalący dla nauczycieli „ Klasa skoncentrowana na uczniach: nauczyciele jako promotorzy aktywnego uczenia się” we Florencji; 

      • 5-dniowy kurs doskonalący dla nauczycieli „Pedagogiczne przywództwo i innowacje edukacyjne” w Finlandii; 

      • 5-dniowy kurs j. angielskiego w Szkocji. 

      Budżet projektu wynosi: 98.089,33 PLN i finansowany jest z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

      Nasz nowy projekt jest naturalną konsekwencją poprzednich projektów, w których podnosiliśmy kompetencje językowe i zawodowe zarówno naszych uczniów, jak i nauczycieli. Chcemy, aby z kursów skorzystało jak najwięcej nauczycieli. Mamy nadzieję, że sytuacja wywołana wirusem Covid -19 nie przeszkodzi nam w realizacji zaplanowanych działań w projekcie. Od marca w ramach przygotowania do mobilności rozpocznie się w szkole kurs języka angielskiego dla nauczycieli, aby przygotować ich do szkoleń prowadzonych w j. angielskim. (EP)

      Link do strony projektu mokrzeszow.wordpress.com

      Więcej przeczytasz na https://doba.pl/dsw/artykul/zsckr-w-mokrzeszowie-szczesliwym-posiadaczem-biletu-wstepu-do-programu-erasmus-2021-2027/34943/15

     • Drodzy Maturzyści!

      14.02.2021

      Zachęcamy do korzystania z czasopisma Cogito. Znajdziecie w nim wiele ciekawych, rzeczowych artykułów, które pomogą w przygotowaniu do matury. 

      Zapraszamy do biblioteki! (EJ, Ku)

     • ,,GRYPA PTAKÓW – ZASADY BIOASEKURACJI I DANE EPIDEMIOLOGICZNE”

      04.02.2021

      3 lutego 2021 r. Pani Monika Kołakowska – kierownik praktycznej nauki zawodu, uczestniczyła w konferencji naukowo – dydaktycznej na temat ,, Zasad bioasekuracji i danych epidemiologicznych w odniesieniu do grypy ptaków”. W spotkaniu wzięło udział ponad 270 uczestników z różnych środowisk: lekarzy weterynarii, przedstawicieli Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz nauczycieli szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie miała formę zdalną z wykorzystaniem alikacji Teams. Organizatorem wydarzenia był Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Konferencji przewodniczył Pan Szymon Giżyński - Sekretarz Stanu w MRiRW. Prelegentami byli: dr Bogdan Konopka – Główny Lekarz Weterynarii, dr hab. Krzysztof Śmietanka – profesor instytutu oraz prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk – dyrektor PIWet-PIB w Puławach. Tematyka spotkania była obszerna i dotyczyła sytuacji epizootycznej w Polsce, metod zwalczania, skutecznych form zabezpieczania oraz roli Krajowego laboratorium ds. grypy ptaków PIWet-PIB w Puławach.    

      Nad całością Konferencji czuwał Pan Robert Jakubik- Dyrektor Departamentu  Oświaty i Polityki Społecznej Wsi w MRiRW. (Ko)

     • Audiobooki

      04.02.2021

      Zapraszamy do wypożyczania audiobooków, które zostały zakupione ze środków uzyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa! (EJ, Ku)

    • Funkcjonowanie szkoły od 1 do 14 lutego
     • Funkcjonowanie szkoły od 1 do 14 lutego

      29.01.2021

      W DALSZYM CIĄGU NAUCZANIE PROWADZONE JEST W FORMIE ZDALNEJ Z NASTĘPUJĄCYMI WYJĄTKAMI:

      1. Klasy I, II i III Technikum realizują wybrane efekty kształcenia zawodowego (praktycznego) w formie zajęć stacjonarnych w szkole wg poniższych zasad:

      Klasa 1 CT - środa lekcja 3-7  - J.Hodel (indywidualne gospodarstwo rolne w Mokrzeszowie)

      Klasa 1 PTM

      - technik żywienia i usług gastronomicznych - środa lekcja 2-8  B.Kowalczyk (pracownia technologii gastronomicznej)

      - technik agrobiznesu - środa lekcja 1-4  K.Hodel (szklarnia), lekcja 5-7   K.Czaplińska  (gabinet ekonomiczny)

      Klasa 2 M4 - poniedziałek  lekcja 5-8, K.Hodel (szklarnia)

      Klasa 2 MT - czwartek lekcja 1-4,  K.Hodel (szklarnia), lekcja 5-8, M.Bednarska (pr. agrobiznesu)

      Klasa 2 P4C

      - technik żywienia i usług gastronomicznych - poniedziałek lekcja 1-8,  B.Kowalczyk (pracownia technologii gastronomicznej)

      - technik hodowca koni - wtorek lekcja 1-4,  M.Drozdowska-Pazik (indywidualne gospodarstwo rolne w Dziećmorowicach) - dowóz uczniów busem szkolnym spod szkoły, wyjazd 8:00

      Klasa 2 PTC

      - technik żywienia i usług gastronomicznych - piątek lekcja 3-8,  A.Kaźmierczak (pracownia technologii gastronomicznej)

      - technik hodowca koni - środa lekcja 2-6  M.Drozdowska-Pazik (indywidualne gospodarstwo rolne w Dziećmorowicach) - dowóz uczniów busem szkolnym spod szkoły, wyjazd 8:30

      Klasa 3 CT - wtorek lekcja 3-8  J.Hodel (indywidualne gospodarstwo rolne w Mokrzeszowie)

      Klasa 3 PTM

      - technik żywienia i usług gastronomicznych - czwartek lekcja 1-8,  B.Kowalczyk (pracownia technologii gastronomicznej)

      - technik agrobiznesu, czwartek lekcja 1-4  E.Podhalicz (pr. przedsiębiorczości), lekcja 5-8   W.Krzemińska  (gabinet ekonomiczny)

      2. Jazda konna będzie realizowana w klasie III CT i II PTC zgodnie z tygodniowymi harmonogramami.

      UWAGA! Od 8 lutego zmieni się plan lekcji w związku z rozpoczęciem II semestru, zatem moga nastąpić zmiany w podanych harmonogramach.

      Joanna Miłobóg 

      Dyrektor ZSCKR w Mokrzeszowie

     • Już są!

      27.01.2021

      Nowe książki w naszej bibliotece, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa! Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły udało się stworzyć listę i zakupić 119 nowości w tym 6 audiobooków. (EJ, KU)

      Oto lista: lista_zakupionych_ksiazek_NPRCz.pdf

       

    • Organizacja kształcenia zawodowego od 25 do 29 stycznia
     • Organizacja kształcenia zawodowego od 25 do 29 stycznia

      22.01.2021

      W tygodniu od 25-29 stycznia 2021 r. kształcenie zawodowe będzie realizowane stacjonarnie w szkole dla poszczególnych zawodów, zgodnie z poniższym grafikiem.

      Klasa I PTM

      • Technik żywienia i usług gastronomicznych - środa, lekcja 2-8 - B. Kowalczyk, pracownia technologii gastronomicznej
      • Technik agrobiznesu - środa, lekcja 1-4 , K.Hodel, pracownia produkcji roślinnej (SZKLARNIA)

      Klasa II PTC

      • Technik żywienia i usług gastronomicznych - piątek, lekcja 3-8, A. Kaźmierczak , pracownia technologii gastronomicznej
      • Technik hodowca koni - środa, lekcja 2-7, M. Drozdowska-Pazik, Stajnia ,,Zielone Wzgórza„ w Dziećmorowicach (wyjazd busem szkolnym godz. 8.30 - ZSCKR w Mokrzeszowie)

      Klasa II P4C

      • Technik żywienia i usług gastronomicznych - poniedziałek , lekcja 1-8, B. Kowalczyk, pracownia technologii gastronomicznej

      • Technik hodowca koni - wtorek, lekcja 1-4, M.Drozdowska-Pazik, Stajnia ,,Zielone Wzgórza„ w Dziećmorowicach.​​ (wyjazd busem szkolnym godz. 8.00 - ZSCKR w Mokrzeszowie)​​​​​​

      Klasa II MT

      • Technik agrobiznesu - czwartek, lekcja 1-4, K.Hodel, pracownia produkcji roślinnej (SZKLARNIA), - czwartek , lekcja 5-8, M. Bednarska, pracownia agrobiznesu

      Klasa II M4

      • Technik agrobiznesu​​​​​​ - czwartek, lekcja 5-8, K. Hodel, pracownia produkcji roślinnej (SZKLARNIA)

      Klasa III PTM

      • Technik żywienia i usług gastronomicznych - czwartek, lekcja 1-8, B. Kowalczyk, pracownia technologii gastronomicznej

      Klasa III CT

      • Technik hodowca koni - realizacja nauki jazdy konnej (zgodnie z tygodniowym harmonogramem                  w Indywidualnym Gospodarstwie Rolnym w Mokrzeszowie – chów i hodowla koni, J. Hodel).

      Pozostałe zajęcia szkolne realizowane będą zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem lekcji w formule on-line (zdalnie). (Ko)

     • Uwaga! Składanie deklaracji na egzamin zawodowy

      22.01.2021

      Termin składania deklaracji na sesję egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie czerwiec-lipiec 2021 r. to 7 lutego 2021 r. (druki deklaracji do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony OKE we Wrocławiu). Wypełnione i podpisane deklaracje należy złożyć osobiście w sekretariacie szkoły przesłać pocztą tradycyjną na adres szkoły.

      W przypadku ponownego przystąpienia do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji styczeń-luty 2021 do 8 kwietnia 2021r.

     • Sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie

      21.01.2021

        Od 11 stycznia do 5 lutego 2021 r. w naszej szkole, która jest Ośrodku Egzaminacyjnym we wszystkich nauczanych zawodach trwa sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.                                                            

      Do części pisemnej zadeklarowanych było 131 zdających w sześciu kwalifikacjach: RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej, TG.07. Sporządzanie potraw i napojów, RL.19. Organizacja  chowu i hodowli koni, RL.07. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie, TG.16. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych i RL.20. Szkolenie i użytkowanie koni.   

      Część praktyczną w modelu ,,D”- dokumentacja 12 stycznia zdawało  łącznie 28 osób w trzech kwalifikacjach: RL.07. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie ,  RL.19. Organizacja  chowu i hodowli koni i  TG.16. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych .                                                                              

      13 stycznia 2021 r. na terenie Zakładu Stada Ogierów Książ  odbyła się część praktyczna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, model ,,W” – wykonanie dla kwalifikacji RL.20. szkolenie i użytkowanie koni. W egzaminie wzięło udział 5 zdających z klasy IV PTC w zawodzie: technik hodowca koni.

      Od 18 stycznia do 5 lutego 2021 r. trwa część praktyczna egzaminu, model ,,W”- wykonanie dla kwalifikacji RL.03.Prowadzenie produkcji rolniczej. Zdający to absolwenci Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego. Łącznie egzamin ten zadeklarowało 95 osób.

      Wszystkim zdającym życzymy "połamania pióra", powodzenia oraz pozytywnych wyników egzaminu.  

      Termin ogłoszenia i przekazania wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla sesji styczeń-luty 2021 to: 31 marca 2021 r. 

      Termin przekazania szkołom, świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie dla sesji styczeń–luty 2021 oraz termin przekazania szkołom dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla sesji styczeń–luty 2021 to: 8 kwietnia 2021 r.

      Termin przekazania szkołom dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla absolwentów technikum, którzy ukończą szkołę 30 kwietnia 2021 r. to: 28 maja 2021 r. (Ko)    

    • Funkcjownowanie szkoły od 18 do 31 stycznia
     • Funkcjownowanie szkoły od 18 do 31 stycznia

      15.01.2021

      W DALSZYM CIĄGU NAUCZANIE PROWADZONE JEST W FORMIE ZDALNEJ Z NASTĘPUJĄCYMI WYJĄTKAMI:

      1. Klasy Technikum, które mają egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec /lipiec 2021 realizują wybrane efekty kształcenia zawodowego (praktycznego) w formie zajęć stacjonarnych w szkole. Dotyczy to następujących klas:

      • Klasa III PTM w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych (TG.07) - CZWARTEK lekcja 1-8 - B. Kowalczyk  (pracownia technologii gastronomicznej)
      • Klasa II P4C w zawodzie : technik hodowca koni ( ROL.06) - WTOREK lekcja 1-4 - M. Drozdowska-Pazik (Indywidualne gospodarstwo rolne w Dziećmorowicach - dowóz uczniów busem szkolnym spod szkoły, wyjazd 8.00)

      2. Jazda konna będzie realizowana w klasie III CT zgodnie z tygodniowymi harmonogramami.

       

      Joanna Miłobóg 

      Dyrektor ZSCKR w Mokrzeszowie

      podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389 z późn. zm.)

     • Patroni roku 2021

      21.01.2021

      27 listopada 2020r. Sejm ustanowił patronów 2021r. Uhonorowano: Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza oraz kard. Stefana Wyszyńskiego. 2021 będzie także rokiem Konstytucji 3 Maja.

      Szczegółowe informacje o patronach zostały zaprezentowane na wystawie znajdującej się w holu szkoły oraz w bibliotece szkolnej. (EJ, Ku)

     • "Cicha noc, święta noc pokój niesie ludziom wszem..."

      21.12.2020

      Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom, słuchaczom, pracownikom i przyjaciołom Mokrzeszowskiej Szkoły, aby ten wyjątkowym czas upłynął w rodzinnej atmosferze pełnej spokoju, radości i miłości.

      Niech nadchodzący Nowy 2021 Rok przyniesie nam wszystkim zdrowie, szczęście i energię potrzebną do osiągnięcia zamierzonych celów.

      Joanna Miłobóg Dyrektor ZSCKR w Mokrzeszowie

     • Nowy ciągnik rolniczy i przyczepa :)

      23.12.2020

      W grudniu baza kształcenia zawodowego naszej szkoły wzbogaciła się o nowy sprzęt rolniczy. Mamy do dyspozycji kolejny zestaw do nauki jazdy kat.T - ciągnik rolniczy marki KUBOTA – M4062 oraz przyczepę marki PRONAR - PT510. To nasz trzeci ciągnik do nauki jazdy. Stawiamy na nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt rolniczy, który pozwala naszym uczniom kształcić się zgodnie z nowymi standardami. Zakup ciągnika i przyczepy jest dowodem na stały rozwój szkoły, która kształci rolników efektywnie i nowocześnie. Uczniom i instruktorom życzymy miłej nauki i pracy na nowym sprzęcie. (Ko)

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
   • szkola@mokrzeszow.edu.pl
   • 74 850 87 36
   • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
   • 74 850 87 00
   • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
 • Galeria zdjęć

   brak danych