• Współpraca z firmą Osadkowski S.A.

      28.12.2021

      16 grudnia 2021 roku na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie miało miejsce  podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Naszą Szkołą a firmą Osadkowski S.A. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele firmy: Pan Prezes Wojciech Osadkowski, Pan Michał Tronin i Pani Justyna Hupało-Hanak oraz przedstawiciele szkoły: Pani dyrektor Joanna Miłobóg, Pani wicedyrektor Luiza Kępińska, Pani kierownik praktycznej nauki zawodu Monika Kołakowska. Świadkami tego wydarzenia byli przedstawiciele społeczności uczniowskiej (klasa III M4 - technik agrobiznesu) wraz z nauczycielami kształcenia zawodowego: Panią Elwirą Podhalicz i Panem Krzysztofem Hodelem.

      Celem podpisanego porozumienia jest rozwój kształcenia praktycznego, możliwość odbywania staży zawodowych, wycieczek dydaktycznych do wybranych oddziałów Osadkowski S.A., organizacja webinariów, pokazów polowych oraz przybliżenie kształcenia teoretycznego do rzeczywistych warunków pracy.

      Firma Osadkowski S.A.  z dniem podpisania umowy zostaje firmą partnerską i patronacką Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie. (Ko)

     • Pomoc dla zwierzaków

      28.12.2021

      Jak co roku, tak i tym razem okresie przedświątecznym społeczność internatu zaangażowała się  w akcję wolontariatu. Uczniowie zorganizowali zbiórkę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska „AZYL” w Dzierżoniowie.

      Mamy nadzieję, że przekazane smakołyki i inne dary choć trochę umilą zwierzakom czas wyczekiwania na swoich nowych właścicieli. (MS)

     • Umieć się dzielić

      20.12.2021

      Uczniowie klasy 3 PTC pokazali, że dla nich określenie "mieć wielkie serce" nie jest tylko pustym frazesem. Z własnej inicjatywy postanowili zorganizować w naszej szkole akcję zbiórki zabawek, gier, książek, artykułów szkolnych i higienicznych przeznaczonych dla dzieci z domu dziecka w Wałbrzychu. Zrezygnowali także z upominków, które mieli wręczyć sobie nawzajem na klasowym spotkaniu przedświątecznym. Fundusze w ten sposób zebrane przeznaczyli na zakup prezentów dla dzieci, które wraz z wychowawczynią, Panią Natalią Kinast, zawieźli w piątek 17 grudnia 2021r. do wałbrzyskiej placówki. W nagrodę zobaczyli na twarzach dzieci uśmiechy, a te przecież są bezcenne...

      Jesteśmy z Was dumni:) (JM)

     • Cavaliada Poznań 2021

      28.12.2021

      W ramach projektu pt. „Start w przyszłość” współfinansowanego przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego nasza młodzież z technikum w zawodzie technik hodowca koni  miała możliwość wyjazdu na Międzynarodowe Zawody Jeździeckie Cavaliada Poznań 2021 r. Wyjazd na Cavaliadę odbył  się 16.12.2021 r. , gdzie na terenie Międzynarodowych Targów poznańskich uczniowie mieli możliwość oglądać program zawodów jeździeckich w dyscyplinie skoki przez przeszkody CSI3*, KHalowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi oraz CSI3* Venus vs. Mars – konkurs z wyboru przeszkód. Oprócz zawodów konnych zwiedzaliśmy Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z nowymi technologiami wykorzystywanymi w hodowli i sporcie jeździeckim oraz zakupić potrzebny sprzęt jeździecki dla swoich koni. 

      Cavaliada, jak zawsze, dostarczyła nam wiele wrażeń i emocji, na której mogliśmy poobserwować obecne umiejętności zawodników, poziom wyszkolenia koni oraz wzajemną współpracę koń-jeździec.

      Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wydarzenie sportowe Cavaliada Sopot styczeń 2022r. (JH)

     • Magia Świąt

      20.12.2021

      Bardzo nastrojowo i przyjemnie było w naszej szkole w piątek 17 grudnia 2021r. W czasie przerw rozbrzmiewały kolędy, szkoła była pięknie, świątecznie udekorowana, odbywały się spotkania klasowe. Czuło się już Magię Świąt;-))

      Tę magię stworzyli również uczniowie poszczególnych klas, którzy własnoręcznie przygotowali stroiki świąteczne na konkurs międzyklasowy połączony z akcją charytatywną. Dodatkowo klasa 1PTM i 3PTC technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, przy pomocy Pani Brygidy Kowalczyk i Pani Natalii Kinast upiekły wspaniałe świąteczne pierniki.

      Cały dochód ze sprzedaży stroików i pierników zostanie przekazany dla Olgi i Damiana - uczniów  ZSCKR w Jabłoniu, którzy ulegli poważnemu wypadkowi. 

      Zebraliśmy 320 zł. 

       Wszystkim osobom zaangażowanym w tą piękną akcję serdecznie dziękuję.

      Miło mi poinformować wszystkich, że rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny.

      Miejsce I zajęła klasa 3 MT

      Miejsce II klasa III P4C

      Miejsce III  klasy 1CT i 2 PTM

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy  oraz  dodatkowo 

      I miejsce - 3 dni bez pytania w II semestrze, 

      II miejsce - 2 dni bez pytania w II semestrze,  

      III miejsce - 1 dzień bez pytania w II semestrze.

      Serdecznie gratulujemy! (KC)  

     • Przy wspólnym stole

      20.12.2021

      16 grudnia 2021 r. w internacie naszej szkoły odbyła się uroczysta kolacja. Przy pięknie nakrytych świątecznych stołach spotkali się uczniowie, wychowawcy i panie dyrektor.

      Zgodnie z tradycjami były życzenia i piękne prezenty. Szczególnie cieszyły te z listu do św. Mikołaja. Do późnych godzin wieczornych z uśmiechami na twarzach biesiadowaliśmy zajadając pyszne potrawy wigilijne. Czuć było atmosferę tego magicznego dnia.

      Wesołych Świąt życzy cała społeczność interntu! (MS)

     • Warto brać udział w konkursach:)

      16.12.2021

      15 grudnia 2021 roku nasi uczniowie biorący udział w październikowym Teście Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Nagrodami rzeczowymi dla uczestników konkursu były powerbanki. Opiekun uczniów otrzymał pendrive.

      W teście wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali się do testu bazując na materiałach  dotyczących rolnictwa ekologicznego i żywności ekologicznej.

      Celem konkursu było:

      • zwiększenie poziomu wiedzy uczniów szkół sektora rolno-spożywczego na temat rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej,

      • zainteresowanie młodzieży rolnictwem ekologicznym i kierunkami jego rozwoju,

      • popularyzacja żywności jakości ekologicznej oraz problematyki ekologii w aspekcie ekologicznego systemu gospodarowania,

      • kształtowanie świadomości na temat pozytywnego oddziaływania rolnictwa ekologicznego na środowisko,

      • kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego

      Udział w konkursie był dla uczniów nie tylko szansą do pogłębienie i rozszerzenia wiedzy niezbędnej do przygotowania i wdrożenia we własnych gospodarstwa strategii „zielonego ładu”, ale również  stał się okazją do zdobycia cennych nagród, które tuż przed świętami cieszyły najbardziej☺

      Uczniowie, którzy zajęli I,II,III miejsce oraz dwa wyróżnienie za IV i V miejsce otrzymali nagrody pieniężne:

      I miejsce Maciej Greń klasa II PTM – 1.620 zł

      II miejsce Oskar Bełdo klasa III M4 – 1.260 zł 

       III miejsce Bartosz Międzybrocki II PTM – 900 zł

      Wyróżnienia: Piotr Wilczak klasa III M4 i Vanessa Świstuń I CT po 450 zł.

      Organizatorem Testu było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. (EP)  

     • Święta tuż, tuż...

      14.12.2021

      Magia zbliżających się Świat, to nie tylko oczekiwanie, to także miło spędzony czas na przykład z dobrą książką….

      Na długie grudniowe wieczory biblioteka szkolna z przyjemnością poleca wiele ciekawych pozycji o tematyce świątecznej i nie tylk:) (Ku)

     • 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

      14.12.2021

      Pamiętając o datach ważnych dla każdego Polaka w 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na lekcjach historii Pani Agnieszka Stalmach przeprowadziła warszty poświęcone temu wydarzeniu. Uczniowie podzieleni na grupy dokonali opisu stanu wojennego według relacji swoich dziadków pt. "W pracy i na ulicy", wyjaśnili pojęcia: internowanie, kopalnia "Wujek", pacyfiakcja wykoali infogram Wojciecha Jaruzelskiego, wykonali infogram stanu wojennego. 

      Zajęcia stały się okazją do ciekawych rozmów i refleksji nad istotą wolności i suweronności, a także pozwoliły młodemu pokoleniu zetknąć się z relacjami bezpośrednich świadków, którzy pamiętają smutny klimat tamtych czasów. (AS)

     • Porządki nie tylko przedświąteczne:)

      10.12.2021

      Uczniowie klas techniku w zawodzie technik agrobiznesu wraz z Panem Hodelem postanowili zrobić gruntowne porządki w pracowni mechanizacji rolnictwa. Do działania zmotywował ich nie tylko przdświąteczny klimat, ale i fakt, że pracownia wkrótce wzbogaci się o nowe narządzia, a także maszyny i urządzenia rolnicze, z czego wszyscy bardzo się cieszą :) (KH)

     • Święto Chleba

      10.12.2021

      "Powinno się być dobrym jak chleb.

      Powinno się być jak chleb,

      Który dla wszystkich leży na stole,

      Z którego każdy może kęs dla siebie ukroić

      I nakarmić się, jeśli jest głodny" (A.Chmielowski)

      Okrągły, podłużny, razowy, pszenny, na zakwasie, na drożdżach, rumiany i pachnący - taki jest właśnie chleb.Może on kryć w sobie mnóstwo różnych dodatków: suszone pomidory, bazylię, szczypiorek, czosnek cebulę, sery, ziarna. Chleb niejedną ma formę i doczekał się nawet swojego święta. 

      W ramach promocji kierunku żywieniowego uczniowie klas 1-3 technikum w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych 30 listopada 2021 sprawili, że w naszej szkole obchodził swoje święto król stołu - chleb.Cała społeczność szkolna mogła spróbować 10 rodzajów chleba samodzielnie sporządzonego przez uczniów w szkolnej pracowni. Zapach świeżo upieczonego chleba unosił się długo na szkolnych korytarzach, a do degustacji ustawiały się kolejki. Przedsięwzięcie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem wśród uczniów
      i nauczycieli. (K_)

     • Mikołajki w internacie

      07.12.2021

      W Dzień Świętego Mikołaja mieszkańcy internatu rozpoczęli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jednym  z tych przygotowań było wspólne ubieranie choinki przy dźwiękach świątecznych utworów. Choinka kojarzy się z prezentami, a kto nie lubi ich dostawać? Wszyscy to lubimy, a wychowankowie internatu na pewno. I w tym roku Mikołaj o nich nie zapomniał. Z racji tego, że byli wyjątkowo grzeczni i przestrzegali Regulaminu Internatu :), wszyscy dostali od Świętego słodkie upominki. Mikołaj przybył do internatu na kolację. To wyjątkowe spotkanie przebiegło w wesołej i przyjaznej atmosferze, która z pewnością zapadnie wszystkim  głęboko w pamięci i sercach, nie tylko ze względu na słodkości.

      Mikołajkowe spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć. (EP, MS)

     • Pokaz sprzętu Makita

      03.12.2021

      W środę 1 grudnia 2021r. odwiedził nas przedstawiciel firmy Makita, który zaprezentował uczniom możliwości sprzętu potrzebnego nie tylko rolnikom. W pokazie uczestniczyły wszystkie klasy technikum w zawodzie technik agrobiznesu. Podczas pierwszej części spotkania poznaliśmy historię firmy, która rozpoczynała swoją działalność od stworzenia i wprowadzenia do sprzedaży strugu elektronicznego w 1958r. Następnie pan Piotr opowiedział nam o konstrukcji silników w elektronarzędziach w urządzeniach marki Makita. Po instruktażu młodzież miała okazję poznać możliwości sprzętu od strony praktycznej. Największym zainteresowaniem cieszył się samobieżny wózek transportowy z misą. Poruszanie się pojazdu umożliwiała technologia XPT (18v). Uwagę także zwróciła wkrętarka udarowa, której budowa wykorzystuje technologię XGT (40v) ukierunkowaną na zastąpienie urządzeń napędzanych silnikiem spalinowym, od którego firma odchodzi. 

      Były również pytania dla uczniów, które pozwalały im wygrać nagrody. Uczniowie mieli możliwość także wypróbowania niektórych spośród zaprezentowanych urządzeń. 

      Już teraz planowane jest kolejne spotkanie praktyczne. Wtedy uczniowie będą mogli wypróbować sprzęt w warunkach, do których są on przystosowany. (KH)

     • Pszenica na szkolnym poletku

      02.12.2021

      W ostatnim czasie na naszych szkolnych poletkach zasialiśmy pszenicę ozimą RGT 𝗗𝗘𝗣𝗢𝗧, która w ramach rozpoczynającej się współpracy otrzymaliśmy od firmy OSADKOWSKI.

      Dlaczego postawiliśmy na tę odmianę?

      - odmiana w typie „pojedynczego kłosa”, tworzy mniej źdźbeł kłosonośnych, ale za to lepiej wykształconych,
      rzadszy łan efektywniej wykorzystuje dostępne zasoby wody, stąd bardzo wysoki potencjał plonu nawet w suszy,
      tworzy grube, wyrównane ziarno o wysokiej i stabilnej jakości

      - dobra ogólna zdrowotność oraz możliwość uprawy na wszystkich stanowiskach oraz przedplonach, w tym tych trudniejszych,

      - średniowysokie rośliny o dużej odporności na wyleganie,

      elastyczność terminu siewu.

      Dodatkowym atutem tej odmiany było wysokie plonowanie jakie osiągała w tym roku, jej plony oscylowały od 76,8 dt/ha do 111 dt/ha w zależności od lokalizacji doświadczeń.

      16 grudnia 2021r. ZSCKR w Mokrzeszowie podpisze oficjalną umowę o współpracy z firmą Osadkowki S.A., o czym będziemy informować w kolejnym poście. (KH,HH)

     • Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ

      19.11.2021

      PRZEKAZUJEMY ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE

      Drodzy uczniowie, słuchacze i studenci!

      Chciałbym serdecznie zaprosić do bezpłatnego udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ - Forum Zarządzania Internetem IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Spotkajmy się w dniach 6-10 grudnia w Katowicach – zarówno stacjonarnie jak i w formie zdalnej, aby wspólnie porozmawiać o możliwościach i wyzwaniach jakie stwarza przestrzeń cyfrowa.

      Ważnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF), na który zapraszam wszystkich młodych ludzi. Podczas wydarzenia chcemy pogłębić dyskusję na temat kluczowych tematów dotyczących zarządzania Internetem i zachęcić młodzież do aktywnego włączania się w debatę na tematy kluczowe dla przyszłości młodego pokolenia.

      Tegoroczny Szczyt Cyfrowy będzie ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości Internetu, będzie to najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

      IGF to łącznie ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także możliwość uczestniczenia w spotkaniach z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1).

      W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, zarówno stacjonarnie - w Katowicach -  jak i zdalnie, za pośrednictwem połączenia wideo. Wystarczy zarejestrować się na wydarzenie do dnia 1 grudnia. Zrób to już dziś za pośrednictwem następującego formularza – https://cutt.ly/FormularzRejestracyjny.

      Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada Krzysztof Szubert - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego oraz Instytutu Kościuszki.

      Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: https://cutt.ly/IGF2021

      Do zobaczenia w Katowicach!

      Z wyrazami szacunku

      Piotr Mazurek

      Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

      Sekretarz Stanu w KPRM

     • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

      15.11.2021

      W środę 10 listopada 2021r. w ramach obchodów Święta Niepodległości wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Punktualnie w godzinie 11.11 nauczyciele i uczniowie wszystkich klas odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Ze względu na panującą epidemię śpiewanie hymnu odbyło się w małych grupach. W apelu przygotowanym przez klasę 3PTM wzięli udział przedstawiciele nauczycieli i uczniów. W montażu słowno-muzycznym nie brakowało wierszy, wspomnień o ważnych datach i bohaterach, pieśni patriotycznych i symboli narodowych. Pania Dyrektor Joanna Miłobóg podkreśliła w swoim wystąpieniu, że wolność narodu i Ojczyzny jest sprawą najwyższej wagi i troski, wymaga uwagi i ciągłego pielęgnowania, aby przemoc i niewola raz na zawsze zamknęły się na kartach historii, a młode pokolenie już nigdy nie musiało być poddane najwyższej próbie. (JM)

     • Konferencja on-line upowszechniająca rezultaty projektu „Akademia Smart Farming”

      15.11.2021

      9 listopada 2021r. odbyła się konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „Akademia Smart Farming” realizowanego w ramach działania „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w IV Osi Priorytetowej "Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa", Działanie 4.2. "Programy mobilności ponadnarodowej". Celem projektu jest wzmocnienie i rozwój kompetencji kluczowych i zawodowych u uczniów, które zapewnią im wzrost konkurencyjności na rynku pracy i przygotują do wdrożenia we własnych gospodarstwach nowoczesnych technologii i „rolnictwa precyzyjnego”. 

      Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie miało formę on-line. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy oraz nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Świdnica i Świebodzic. W wydarzeniu wzięła też udział Pani Maria Jaworska – dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty.

      Organizacją przedsięwzięcia zajęła się Pani Elwira Podhalicz – koordynator projektów międzynarodowych, która wraz z Panią Joanną Miłobóg prowadziły konferencję bezpośrednio z gabinetu dyrektora. Dzięki współpracy z Panem Krzysztofem Kaszubą z firmy „KidsTech”, który zapewnił obsługę techniczną, goście mogli nie tylko poznać cele projektu „Smart Farming”, prześledzić działania uczestników (prezentacja), zapoznać się z jego rezultatami (m.in. strona internetowa, blog, publikacje, w tym w języku angielskim), ale wziąć udział w dwóch panelach szkoleniowych. Pierwszy z nich poprawadziła Pani Podhalicz na temat „Jak złożyć wzniosek i pozyskać partnera do projektu Ponadnarodowa Mobilność”. Tematem drugiego stały się „Laborotoria przyszłości i edukacji STEAM”, o których opowiedział Pan Kaszuba.

      Spotkanie stało się też okazją do podsumowania 5 lat działań, podczas których ZSCKR w Mokrzeszowie zrealizował 5 projektów międzynarodowych o łącznym budżecie sięgającym blisko 936.000 zł i 2 projekty w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego na kwotę 1.168.000 zł. Nasza szkoła uzyskała też akredytacje programu Erasmus+ w obszarach „Edukacja szkolna” i „Kształcenie zawodowe”, co umożliwia skróconą procedurę wnioskowania do roku 2027 i zapewnia regularny dostęp do środków (na 2022 rok to kwota 75.000 EUR). To niewątpliwie powód do dumy, gdyż pozyskane fundusze przełożyły się i będą sie przekładały na podniesienie kompetencji zawodowych i kluczowych uczniów i nauczycieli oraz doposażenie bazy. (JM)

     • Warsztaty z dronami

      09.11.2021

      Uczestnicy projektu “Ponadnarodowa mobilność uczniów” pt. “Akademia Innowacji Smar Farming” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER uczestniczyli w drugich warsztatach w ramach edukacji STEAM – tym razem mieli okazję sterować dronami – bezzałogowymi statkami powietrznymi, które są coraz bardziej popularne w różnych branżach. Szczególna uwaga poświęcona była wykorzystaniu dronów w rolnictwie. Warsztaty poprowadził Pan Krzysztof Kaszuba z Centrum Robotyki Programowania i Nowych Technologii "KidsTech” w Wałbrzychu.

      Warsztaty obejmowały część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej warsztatów uczestnicy zapoznani zostali z odpowiedzialnością dotyczącą pilotażu oraz poznali podstawy bezpieczeństwa ruchu lotniczego, warunki uzyskania licencji i uprawnień pilota drona, a także wykonywania misji i celów, w jakich wykorzystywane są drony. 

      Cześć praktyczna wzbudziła wiele emocji wśród uczestników. Uczestnicy zostali przeszkoleni z obsługi drona, odbyli loty próbne, a następnie czekało ich nie lada zadanie – musieli pokonać tor przeszkód dronem, którym sterowali. Nie było to łatwe zadanie, ale dało wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanego lotu☺  (EP)

     • „Am I financial literate ?”  – realizacja nowego projektu europejskiego

      09.11.2021

      Nasza szkoła rozpoczęła realizację nowego projektu europejskiego na Portalu eTwinning www.etwinning.net. Jest to miejsce spotkań w postaci platformy dla szkół z całej Europy, które realizują wspólnie określone zadanie. 

      ZSCKR w Mokrzeszowie uczestniczy w projekcie pt. "Am I financial literate?("Czy znam się na finansach?”). W przedsięwzięciu bierze udział 12 szkół z Turcji, Niemiec, Włoch, Chorwacji, Bośni, Portugalii, Rumunii, Litwy, Estonii, Hiszpanii i Ukrainy. Jest to pierwszy projekt e-Twining, w którym uczestniczymy. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat znajomości finansów i nabycie umiejętności związanych z zarządzaniem finansowym poprzez budowanie silnych nawyków finansowych, które w przyszłości pozwolą uniknąć wielu błędów mogących prowadzić do zmagań finansowych trwających całe życie. Projekt jest też okazją dla uczniów do podniesienia kompetencji językowych, kulturowych, cyfrowych, w obszarach przedsiębiorczości i pracy w zespole. Poprzez platformę TwinSpace uczniowie komunikują się z uczniami ze szkół partnerskich, wymieniają się doświadczeniami, poglądami i wiedzą, korzystają z różnorodnych narzędzi WEB 2, przygotowując materiały projektowe. 

      Udział w projekcie jest nie tylko szansą dla uczniów i opiekunów na rozwój kompetencji, ale i dla szkoły jest to szansa na nawiązanie współpracy ze szkołami partnerskimi w przyszłości w ramach realizacji programów mobilności Erasmus +. 

      Opiekunami projektu są Panie Karolina Czaplińska i Elwira Podhalicz. Uczniowie biorący udział w projekcie to: Barbara Sobiesińska, Martyna Choryńska, Hania Lipowska, Matylda Szelerska, Wiktoria Hormańska, Jagoda Partyka, Eryk Kobylański, Oskar Bełdo i Ola Piłat.

      Uczniowie przygotowali już w języku angielskim krótkie prezentacje o szkole i o sobie, które umieścili w na platformie TwinSpace. Kolejnym zadaniem, nad którym rozpoczęliśmy pracę jest stworzenie plakatu i loga projektu. 

      Uczniów chętnych do pracy w tym lub innych projektach eTwinning prosimy o kontakt z koordynatorem akcji - Panią Elwirą Podhalicz. (EP)

     • Sklepik szkolny "Jonatan” zaprasza

      04.11.2021

      Sklepik szkolny “Jonatan” został otwarty. Zaprasza wszystkich na zakupy. Sklepik prowadzi Spółdzielnia Uczniowska “Agromix”. Zarząd Spółdzielni tworzą uczennice z klasy I CT, Wiktoria Hormańska - prezes, Karolina Mnich - wiceprezes, Hanna Lipowska - księgowa. Opiekunem sklepiku jest Pani Elwira Podhalicz. 

      W "Jonatanie” znajdziecie wodę, soki, bułki i inne artykuły spożywcze dla głodnego i spragnionego ucznia. Wszystkie produkty są wcześniej sprawdzane, czy spełniają rygorystyczne przepisy Ministerstwa Zdrowia w zakresie żywienia dzieci i młodzieży.

      Liczymy, że oferta sklepiku zaspokoi Wasze oczekiwania i będzie mieli poczucie, że odżywiacie się prawidłowo. (EP)

      ​​​​​​​

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
   • szkola@mokrzeszow.edu.pl
   • 74 850 87 36
   • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych