• Śląsk Wrocław czy Puszcza Niepołomice?

16 marca 2024r. uczniowie ZSCKR wybrali się na stadion Tarczyński Arena Wrocław, aby obejrzeć mecz Śląsk Wrocław - Puszcza Niepołomice. Spotkanie na pozór nie wzbudzało dużo emocji, jednak nie zabrakło nagłych zwrotów akcji, pojedynków "jeden na jeden". Młodzież wróciła zmotywowana do dalszej pracy nad sportową formą. Na pewno to nie pierwszy i nie ostatni wiosenny wyjazd na tego typu wydarzenie. (PC)

• Rekolekcje dla młodzieży

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych zorganizowanych przez ks. Marcina Zawadę - katechetę i zarazem proboszcza parafii pw. św. Jadwigi w Mokrzeszowie. Na zaproszenie ks. Marcina odpowiedział ks. Sebastian Picur - wikariusz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie (Archidiecezja Przemyska) Obecnie z wynikiem prawie pół miliona obserwujących jest najpopularniejszym księdzem na TikToku, gdzie zamieszcza wiele odpowiedzi na często pytanie, które nurtują młodych widzów, a także daje przez to świadectwo odważnego pójścia za Jezusem. Ksiądz Sebastian także regularnie prowadzi live’y na którym przez wspólną modlitwę, śpiew i grę na ukulele uwielbia Boga. (MZ)

• Promocja szkoły

Jesteśmy otwarci i chętni do współpracy. Staramy się spełniać oczekiwania zawodowe młodzieży i ich rodziców, dlatego w naszej szkole podejmujemy działania promocyjne przez cały rok, organizując szereg działań, imprez, warsztatów, szkoleń, spotkań, projektów, stażów zawodowych, wycieczek dydaktycznych, pozyskując nowych partnerów itp. Działamy na różnych płaszczyznach, aby nasi uczniowie bezpiecznie zdobywali doświadczenie zawodowe na jak największym poziomie, kształcąc się w nowoczesnej szkole, łącząc teorie z praktyką, na bazie bogatego zaplecza dydaktycznego, przy współpracy z najlepszymi specjalistami, oferując szerokie możliwości zawodowe.

• Spotkanie dolnośląskich grup operacyjnych

W dniach 11 – 12 marca 2024 r. w hotelu Bacero we Wrocławiu odbyło się spotkanie dolnośląskich grup operacyjnych. Organizatorem wydarzenia był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu przy wsparciu Brokera innowacji Pana Zbigniewa Dąbrowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Pani Monika Kołakowska - kierownik praktycznej nauki zawodu, Pani Elwira Podhalicz - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i przedsiębiorczości oraz Uczniowie: Klaudia Ostrowska kl. IV CT - technik hodowca koni i Wojciech Krosnowski kl. IV PTM - technik agrobiznesu. Podczas wydarzenia odbyły się zajęcia z rozwoju kompetencji osobistych i społecznych w zakresie podejmowania wspólnych przedsięwzięć oraz wymagań dotyczących tworzenia grup producentów czy inkubatorów przedsiębiorczości. Spotkanie było również doskonałą okazją do podsumowania rezultatów działania ,,Współpraca” i możliwości tworzenia nowych grup

• znajdź nas

Wtorek 19.03.2024