• Internat FAQ

Kto może mieszkać w internacie?

• Wyłącznie uczniowie ZSCKR w Mokrzeszowie.

Czy można mieszkać w internacie w weekend?

• Nie. Internat jest czynny od godz. 18.00 w niedzielę, do godz. 16.00 w piątek. Na weekend uczniowie wracają do domu.

Ile trzeba zapłacić za pobyt w internacie?

• Uczniowie ponoszą jedynie koszty związane z wyżywieniem – 13 PLN za trzy posiłki (śniadanie, w tym II do szkoły, obiad dwudaniowy z kompotem, kolacja). Nie płacą za zakwaterowanie.

Czy trzeba mieć własną pościel?

• Nie. Pościel, powłoczki i koce są na wyposażeniu pokoju.

Ile osób mieszka w jednym pokoju?

• Najczęściej w jednym pokoju mieszkają dwie osoby.

Co stanowi wyposażenie pokoju?

• 2 łóżka, stolik, 2 krzesła, szafa z lustrem, 2 szafki nocne, 2 szafki na ubrania z półką, wieszak, półka na buty, kosz na śmieci, 2 komplety pościeli, koce.

Czy można mieszkać w internacie i żywić się we własnym zakresie?

• Nie. Uczeń dzięki temu nie musi sam robić zakupów, szykować posiłków (nie wszyscy przecież potrafią gotować). Rodzice nie martwią się, czy ich dzieci prawidłowo się odżywiają, bo dieta jest zbilansowana i urozmaicona, a jedzenie świeże i smaczne.

Kto przygotowuje posiłki?

• Posiłki są codziennie przygotowane na miejscu przez personel szkolnej kuchni.

A co jeśli ktoś będzie głodny wieczorem?

• Wychowankowie mają do dyspozycji kuchnię wyposażoną w lodówkę i kuchenkę z piekarnikiem oraz inne drobne sprzęty AGD.

​​​​​​​​​​​​​​

Czy można wyjść z internatu kiedy się chce?

• Nie. Trzeba mieć zgodę wychowawcy.

Co można robić popołudniami?

• Oprócz czasu obowiązkowo przeznaczonego na naukę uczniowie mają zorganizowany czas przez wychowawców, mogą korzystać z sali telewizyjnej, sali gier, klubu z bilardem, boisk i siłowni zewnętrznej, kuchni. Mają do dyspozycji pokój do zajęć grupowych, pokój do nauki, strefę relaksu. Mogą przebywać na świeżym powietrzu, bo internat położony jest w otoczeniu szkolnego campusu znajdującego się na terenie zabytkowego parku.

Czy trzeba przestrzegać jakiś wyjątkowych zasad?

• Tak. Każdy wychowanek jest zobowiązany przestrzegać „Regulaminu internatu”, „Statutu” i innych regulaminów obowiązujących w szkole, bo internat jest częścią ZSCKR w Mokrzeszowie.

Co się stanie, jeśli ktoś złamie „Regulamin”?

• Regulamin zawiera także katalog kar i nagród, zatem w każdym przypadku analizuje się problem indywidualnie i podejmuje odpowiednie działania wychowawcze w porozumieniu z rodzicami/prawnymi opiekunami wychowanka.

Kto „rządzi” w internacie?

• Bezpośredni nadzór nad sprawami internatu sprawuje Wicedyrektor ds. Pedagogicznych. Kwestiami technicznymi zajmuje się Kierownik Gospodarczy. W internacie działa Rada Pedagogiczna złożona ze wszystkich wychowawców oraz Młodzieżowa Rada Internatu (MRI) założona ze wszystkich wychowanków na czele z wybranym przez nich Przewodniczącym.

Czy w internacie jest Internet?

• Tak. Uczniowie moją dostęp do bezpłatnego internetu.​​​​​​​

Czy w pokojach są łazienki?

• Nie. Łazienki są wspólne, ale świeżo wyremontowane i komfortowe.