Aktualności

          • Życzenia Dyrektora ZSCKR w Mokrzeszowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            14.10.2020

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym najserdeczniejsze życzenia.

            Niech ten dzień i wszystkie inne dni będą radosne, spokojne i pełne zadowolenia. Odpowiedzialność za wychowanie i edukację młodzieży to ogromne wyzwanie w dzisiejszych niełatwych czasach. Życzę, aby misja, której się Państwo podjęli dostarczała codziennej sytysfakcji i przynosiła zamierzone efekty.

            Pragnę podziękować za zaangażowanie, wysiłek i poświęcenie.

            Joanna Miłobóg

            Dyrektor ZSCKR w Mokrzeszowie

          • Uwaga!!:) Pomagamy zwierzakom!!:)

            08.10.2020

            Przez cały wrzesień w naszej szkole odbywała się zbiórka na rzecz zwierząt ze schroniska w Świdnicy. Akcję zorganizowano w związku z obchodzonym 4 października Światowym Dniem Zwierząt. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na naszych uczniach i nauczycielach, miłośnikach zwierząt, którzy hojnie obdarowali podopiecznych schroniska. Licznie zgromadzone środki higieny, karma oraz inne potrzebne w schronisku rzeczy, dostarczono potrzebującym zwierzętom 7 października.

            Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w tą piękną akcję :) (KC)

            WARTO POMAGAĆ!!:-))

          • „Żywność prosto z gospodarstwa – źródłem dochodu rolników”

            09.10.2020

            Zapraszamy do zapoznania się z broszurą Żywność prosto z gospodarstwa - źródłem dochodu rolników przygotowaną na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Więcaj na https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zywnosc-prosto-z-gospodarstwa---zrodlem-dochodu-rolnikow

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

            06.10.2020

            Drodzy uczniowie, w związku z przypadającym na październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, zapraszamy do wspólnej zabawy :) Zgadnij, który nauczyciel kryje się za książką na zdjęciu!

            Wystawa zdjęć znajduje się w budynku głównym.

            Typujcie odpowiedzi, bawcie się dobrze, bądźcie kreatywni…

            Rozwiązanie opublikujemy 14 października! (EJ)

          • Uwaga!!:)  Pomagamy!!:)

            30.09.2020

            W środę 30.09.2020r. w naszej szkole, odbyła się akcja charytatywna pod hasłem UWAGA!!! POMAGAMY!!! na rzecz ucznia ZSCKR w Sokołowie Podlaskim. Akcję koordynowała Pani Karolina Czaplińska.

            Zbiórka na protezę ręki dla ucznia technikum zaporzyjaźnionej szkoły cieszyła się ogromnym powodzeniem. Nasza młodzież aktywnie zaangażowałą się w pomoc przy organizacji wydarzenia oraz zbiórkę pieniędzy. Pyszne ciasta upieczone przez poszczególne klasy, desery oraz aromatyczna kawa przyciągnęły do kawiarenki szkolnej wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły. (Wszystko odywła się oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa epidemicznego.)

            W ramach akcji udało się zebrać łączna kwotę 556,70zł. Brawo MY!!!

            Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę. Szczególne podziękowania należą się Karolinie Łukasik, Julii Kłodowskiej, Krzysztofowi Jasińskiemu, Danielowi Dominiakowi oraz Patrykowi Wronie za profesjonalną obsługę w kawiarence. WARTO POMAGAĆ!!:-)) (KC)

          • …jak zwykle…

            30.09.2020

            Klasy pierwsze cały wrzesień przechodziły proces aklimatyzowania się w Naszej szkole – czyli było miło, przyjemnie, bez ocen.

            Psycholog i pedagog przeprowadziły warsztaty adaptacyjno-integrujące. Było sporo śmiechu, warsztaty spełniły swoją funkcję i trochę wzajemnie się poznaliśmy. Zauważono, że uczniowie klas pierwszych mają wiele cech, które ułatwią im funkcjonowanie w naszej szkole.

            Zgodnie z tradycją odbyły się również spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Świdnicy, na którym omówiono zagrożenia czyhające na młodych ludzi, a także pokazano następstwa i konsekwencję prawne nieprzestrzegania norm i zasad funkcjonowania społecznego.

            Natomiast specjalistka ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadziła mini warsztaty na temat substancji psychoaktywnych i zagrożenia uzależnieniami. Umówiła się na przyszły rok na zajęcia z wykorzystaniem narkogogli, alkohologogli i smokerlyzerów. (MP, EM)

          • Nowa odsłona szkolnej biblioteki

            25.09.2020

            W tym roku szkolnym mamy zaszczyt pochwalić się naszą wyremontowaną biblioteką szkolną. Poza nowymi meblami i wystrojem wnętrza biblioteka zaprasza miłą atmosferą i dogodnymi godzinami otwarcia. Dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wkrótce pojawią się także nowe pozycje książkowe, na które już czeka miejsce na półkach (EJ) 

          • Narada Dyrektorów

            25.09.2020

            22 września 2020r. odbyła się w ZSCKR w Mokrzeszowie narada dyrektorów z okręgu wizytacyjnego podległego Panu Piotrowi Krzywdzie - wizytatorowi Kuratorium Oświaty we Wrocławiu/ delegatura w Wałbrzychu i jednocześnie koordynatorowi ds.kształcenia zawodowego przy Dolnośląskim KO. W spotkaniu wzięło udział 30 przedstawicieli organów prowadzących oraz kadry zarzadzającej z palcówek z terenu Świdnicy, Żarowa, Strzegomia, Kłodzka, Nowej Rudy, Bystrzycy i Polanicy Zdroju. Podjęte tematy dotyczyły spraw bieżących związanych z funkcjonowaniem szkół w roku 2020/21. Spotkanie było także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poszukiwania wspólnych rozwiązań aktualnych problemów. Jak zawsze nie mogło zabraknąć także poczęstunku przygotowanego przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, a piękna pogoda pierwszego dnia jesieni sprzyjała spacerom po szkolnym campusie, którego uroki docenili wszyscy z obecnych gości. (JM)

          • Młody Mechanik na Medal 

            25.09.2020

            20 września 2020r. odbył się finał VII edycji Konkursu Młody Mechanik na Medal. Corocznie organizatorem konkursu jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Celem wydarzenia jest rozwijanie zainteresowań oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu techniki rolniczej. W finale wzięło udział 10 uczniów z całej Polski, którzy osiągnęli najlepsze wyniki po eliminacjach, czyli po rozwiązaniu trzech testów online. W gronie finalistów Naszą Szkołę reprezentował Oskar Bełdo - uczeń klasy II Technikum w zawodzie: technik agrobiznesu. Opiekunem ,,Młodego Mechanika” był Pan Krzysztof Hodel - nauczyciel przedmiotów zawodowych z mechanizacji rolnictwa. Cała dziesiątka rozwiązywała indywidualnie test z wiedzy teoretycznej oraz dodatkowo wykonała krótkie zadania praktyczne. Po podliczeniu wyników komisja konkursowa ogłosiła trzech laureatów. Niestety Oskar nie zajął miejsca na podium, ale gratulujemy mu i tak dużego sukcesu, którym jest udział w finale konkursu. (Ko)

          • Kiermasz używanych podręczników

            14.09.2020

             W dniach 7 - 11 września 2020r. odbył się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników. Uczniowie mieli możliwość kupienia książek niezbędnych do nauki. Ze względu na konieczność zachowania norm bezpieczeństwa kiermasz odbył się w bibliotece, według wcześniej ustalonego harmonogramu i zasad. Nad całością czuwały panie Elżbieta Jawień oraz Magdalena Kuklińska. Teraz pozostało już tylko życzyć sukcesów w nauce… (Ku)

          • Polski wrzesień – pamiętamy

            15.09.2020

            Wrzesień to miesiąc powrotu do szkoły, to koniec wakacji… Nie można jednak zapomnieć, że 1 września każdego roku to data znamienna dla historii Polski, ważna dla dziejów narodu. Wybuch II wojny światowej w pamiętnym 1939 roku przekreślił marzenia, zwłaszcza młodych Polaków o wolnej Polsce, zburzył ich spokój, zabrał młodość, a w wielu przypadkach i życie. Bezmiar okrucieństwa wynikającego z wojny, która miała charakter totalny, spowodował cierpienie ludności cywilnej, odarł człowieka z jego godność.

            Dlatego, aby uczcić pamięć ofiar wojny, uczniowie wraz z Panią Agnieszką Stelmach przygotowali wystawę historyczną, która przywołała daty 1 września i 17 września 1939 roku. Nie zabrakło tu faktów, zdjęć i przykładów dokumentów związanych z agresją Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę.  (JM)

          • Awans zawodowy nauczycieli

            15.09.2020

            Jak co roku kadra ZSCKR w Mokrzeszowie podnosi swoje kwalifikacje. Nauczyciele chętnie biorą udział w wielu szkoleniach i warsztatach, przechodzą także przez ścieżkę awansu zawodowego. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej wychodzić ku potrzebom uczniów, doskonalić i unowocześniać swój warsztat pracy, czyli po prostu lepiej uczyć. I tak od 1 września w gronie pedagogicznym mamy kolejnych nauczycieli mianowanych – są to Pani Natalia Kinast, Pani Justyna Hupało-Hanak i ksiądz Dawid Fiołek. Nauczycielem kontraktowym  została Pani Małgorzata Lenczewska, a nauczycielem dyplomowanym został Pan Radosław Światowy. Wszystkie osoby zaprezentowały wysoki poziom kompetencji i wiedzy nauczycielskiej podczas postepowań awansowych odbywających się w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. (JM)

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

            01.09.2020

            We wtorek 1 września zgodnie z kalendarzem rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/21. Tym razem zupełnie inaczej niż w ciągu 63 lat istnienia szkoły. Pierwszy raz nie odbyła się uroczysta akademia z udziałem całej społeczności szkolnej. Dlaczego? Wszyscy wiedzą -  bezpieczeństwo epidemiczne... Uczniowie w kameralnej atmosferze gabinetów, o różnych porach, po dezynfekcji rąk, w maseczkach zasłaniających usta i nos zasiedli w szkolnych ławkach, aby spotkać się z wychowawcami. Mimo nienastrajającej optymistycznie pogody, radość (z przyczyn obiektywnych powściągliwa) towarzyszyła tym spotkaniom. Wreszcie można się było spotkać w murach szkoły, realnie, nie zadalnie. Pani dyrektor Joanna Miłobóg wraz z Panią Luiza Kępińska (wicedyrektor ds. pedagogicznych) i Panią Moniką Kołakowską (kierownik praktycznej nauki zawodu) powitała uczniów klas I w imieniu swoim i całego grona pedagogicznego. To oni byli niewątpliwymi bohaterami dzisiejszego dnia. Ropoczęli naukę w wybranych przez siebie zawodach, aby za 5 lat zostać specjalistami od hodowli koni, agrobiznesu czy usług gastronomicznych z dyplomem technika. 

            Jaki będzie ten rok szkolny? Tego nikt nie wie, ale wszyscy mają nadzieję, że okoliczności będą pod każdym względem dla Mokrzeszowskiej Szkoły korzystne, czego wszyscy sobie życzymy.

          • BEZPŁATNE Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla dorosłych

            12.08.2020

            Chcesz mieć kwalifikacje rolnicze?

            Planujesz nabyć ziemię, pozyskać środki unijne na działalność rolniczą, skorzystać z programu "Młody rolnik"?

            Chcesz odbyć nieodpłatnie kurs nauki jazdy ciągnikiem i zdobyć kat. T?

            Zapisz się na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe. Nabór trwa - więcej w regulaminie rekrutacji.

          • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

            30.06.2020

            W piątek 26 czerwca 2020r. zakończył się rok szkolny. Był na pewno wyjątkowy i przejdzie do historii. Od 12 marca z racji epidemii nie odbywały się zajęcia w siedzibie ZSCKR w Mokrzeszowie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele musieli wdrożyć się do nauczania na odległość. Nie było to łatwe wyzwanie, ale wspólnymi siłami udało się! Uczniowie mogli odebrać świadectwa (chętni za zgodą rodziców). Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, czyli „na raty” i w maseczkach podczas kameralnych spotkań z wychowawcą. Ubolewali nad tym pozostali nauczyciele, jednocześnie rozumiejąc zaistniałą konieczność.

            Na szczególne wyróżnienie w tym roku szkolnym zasłużyli:

            1. Aleksandra Młocek  z klasy 2CT - średnia: 5,29
            2. Kacper Stańczyk z klasy 1MT – średnia: 5,00
            3. Mateusz Stańczyk z klasy 3PTM – średnia 5,00
            4. Nikola Zarzycka z klasy 3PTC – średnia 5,00
            5. Weronika Kulesza z klasy 3 PTC – średnia 4,85
            6. Patrycja Bieruta z klasy 2 PTM – średnia 4,77
            7. Aniela Winiarczyk z klasy 3PTM - średnia 4,75
            8. Mateusz Mach w klasy 1M4 – średnia 4,75
            9. Oliwia Wierzbicka z klasy 3 PTC – średnia – 4,75

            Uczniom, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem, należą się gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Za wszystkich pozostałych trzymamy kciuki w następnym roku szkolnym, aby pozwolił i im sięgnąć po najwyższe laury.

            Powodzenia i do zobaczenia we wrześniu!      

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
      • 74 850 87 36
      • Mokrzeszów 111
        58-160 Świebodzice Świebodzice
        Poland
      • 74 850 87 00
      • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
      • e-doręczenia: AE:PL-23077-80539-RTGIA-11
  • Galeria zdjęć

    • brak danych