• Otwarcie szkolnej kawiarenki
     • Otwarcie szkolnej kawiarenki

      30.09.2019

      W środę 25 września 2019r. została otwarta kawiarenka szkolna. Kampania plakatowa zadziałała i wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

      A oto mini wywiady z gośćmi i  organizatorami:

      Kuba – uczeń klasy IV, gość:

      „Rzadko chodzę do kawiarni, bo najbardziej smakuje mi kawa w domu. Ale dziś postanowiłem spróbować. I jestem miło zaskoczony. Co mnie zdziwiło? Gwar osób stojących w kolejce oraz siedzących przy stolikach, unoszące się w powietrzu aromaty kawy i deserów oraz organizatorzy zaangażowani w swoje zajęcia. Nie spodziewałem się takiego tłumu. Atmosfera była naprawdę kawiarniana. No i menu. Było tu wiele kuszących propozycji. Między innymi czarna kawa, kawa z bitą śmietaną lub kawa z mlekiem, herbaty, soki. Musiałem się zastanowić co wybrać: curd cytrusowy czy czekoladowy z ciasteczkami. A może crème brûlée? Na zamówienie nie czekałem długo. Kątem oka znalazłem wolne miejsce pomiędzy nauczycielami i kilkoma młodszymi uczniami. Oczywiście skończyło się na przyjemnej pogawędce. Mogę powiedzieć, że jestem za takim spędzaniem w szkole czasu i za taką integracją.”

      Pani Natalia Kinast – nauczyciel przedmiotów żywieniowych, organizatorka kawiarenki:

      „Pracownia planowania żywienia od maja 2019 roku posiada profesjonalny ekspres firmy Stalgast warty 12.000 PLN, witrynę chłodniczą i inne urządzenia. Wiele lokali gastronomicznych może nam zazdrościć. Uczniowie i nauczyciele w ubiegłym roku szkolnym odbyli branżowe szkolenia, które poszerzyły pakiet ich umiejętności zawodowych. To efekt realizacji projektu „Zawodowiec to dobry fachowiec”. Skoro mamy wykwalifikowanych baristów, trzeba było to wykorzystać. Dlatego poparłam inicjatywę uczniów. Wspólnie z klasą 3 technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zamierzamy kontynuować przedsięwzięcie i poszerzać asortyment, zwłaszcza deserów. Zarobione pieniądze będą przekazane na Radę Rodziców, która będzie nimi zarządzać tak, aby można było kupić surowce na kolejne tygodnie działalności.”

      Krzysztof Jasiński i Daniel Dominiak – uczniowie, pomysłodawcy kawiarenki:

      „Mieliśmy wiele zamówień, a czasami ledwo nadążaliśmy z wydawaniem kawy. Automat był tylko jeden, a chętnych prawie osiemdziesięciu, ale udało się nam spełnić oczekiwania gości. To najważniejsze” - powiedział Krzysiek przygotowując kolejny napój.

      „Cieszę się, że wszystkim smakowały moje desery. Uwielbiam patrzeć jak takie niewielkie słodkości zmieniają czyjś dzień na lepszy” – mówił Daniel karmelizując cukier do kolejnych crème brûlée.

      Reasumując – szkolną kawiarenkę można uznać za otwartą. I to z sukcesemJ (NK)

    • Każdy może zdobyć swój Everest
     • Każdy może zdobyć swój Everest

      29.09.2019

      25 września 2019 r. klasy pierwsze w zawodzie technik agrobiznesu oraz technik hodowca koni wyjechały na wycieczkę dydaktyczno-krajoznawczą do Radomierza oraz Mniszkowa wraz z opiekunami: Panią Karoliną Czaplińską, Panią Joanną Hodel oraz Panią Agatą Wójcik.

      Dzięki współpracy ZSCKR w Mokrzeszowie ze Stacją Badawczą Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, umiejscowioną w malowniczo położonym Radomierzu, uczniowie mieli okazję obejrzeć gospodarstwo prowadzone przez Panią Agnieszkę i Piotra Gierszewskich. Zajmują się oni chowem i hodowlą bydła francuskiej rasy charolaise. Uczniowie z zainteresowanie słuchali prelekcji na temat chowu tej mięsnej rasy bydła.

      Uczestnicy wycieczki dotarli również do Mniszkowa, gdzie znajduje się Fundacja „Czarodziejska Góra", prowadzona przez niezwykłego człowieka - Pana Roberta Kazimierskiego „Kazia", byłego alpinisty, obecnie znawcy i hodowcy koni czystej krwi arabskiej. Uczniowie wysłuchali szalenie inspirującej prelekcji o tym, że każdy człowiek może wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, mimo trudności jakie życie przed nim stawia. Misją fundacji jest między innymi budowanie pewności siebie u ludzi dzięki obcowaniu z końmi.

      Z wycieczki wróciliśmy naładowani pozytywną energią i wiarą we własne możliwości. (KC)

    • AGRO SHOW Bednary 2019
     • AGRO SHOW Bednary 2019

      23.09.2019

      19 września 2019r. uczniowie klasy 2PTM i 1M4 wraz z opiekunami: Panem Krzysztofem Hodelem, Panem Marcinem Wójciakiem i Panią Małgorzatą Bednarską pojechali na wycieczkę integracyjno-dydaktyczną na AGRO SHOW na Bednary, k. Poznania. Ta Międzynarodowa Wystawa Rolnicza organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. AGRO SHOW to również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu rolnicy przybywający na AGRO SHOW podczas 4 dni wystawy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.

      Nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że podczas wycieczki mieliśmy możliwość zobaczenia maszyn, które w przyszłości mogą się im przydać we własnych gospodarstwach. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili z niej zadowoleni i z uśmiechem na twarzy. (KH)

       

    • 20 lat WTZ-ów w Mokrzeszowie
     • 20 lat WTZ-ów w Mokrzeszowie

      19.09.2019

      Los kiedyś skrzyżował drogi Naszej Szkoły i Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Osóbz Niepełnosprawnością Intelektualną/ Koło w Świdnicy. Z uczestnikami WTZ-ów i ich opiekunami spotykamy się codziennie i znamy, można powiedzieć, od zawsze. To nasi „sąsiedzi z parteru”, którzy po różnych perturbacjach korzystają z pomieszczeń szkolnego internatu. Dlatego z radością przyjęliśmy zaproszenie na ich 20 urodziny. I jak zawsze nie odmówiliśmy pomocy. Tym razem uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych razem z Panią Brygidą Kowalczyk pomogli w obsłudze gości. Pani Jadwiga Roniewska-Ciupiak – kierownik WTZ-ów - pochwaliła naszą młodzież na forum podczas części oficjalnej dziękując szkole za te lata współpracy. (JM)

    • Zadwórze – polskie Termopile
     • Zadwórze – polskie Termopile

      19.09.2019

      18 września 2019r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej 99 rocznicę bitwy pod Zadwórzem przygotowanej przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wychodniach w Świdnicy. Jej celem było upamiętnienie wydarzeń z roku 1920. Wówczas, a dokładnie 17 sierpnia podczas wojny polsko-bolszewickiej, 330 młodych żołnierzy nazywanych Orlętami Lwowskimi stanęło do nierównej walki z siłami konnej armii Budionnego. Zależało im na opóźnieniu ataku na Lwów. I chociaż na polu bitwy poległo 313 żołnierzy, to cel został osiągnięty. Wg opinii historyków bohaterstwo oddziału kpt. Zajączkowskiego przyczyniło się do zwycięstwa Wojska Polskiego w Bitwie Warszawskiej. (JM)

       

    • Adios Valencia! Hola escuela en Mokrzeszów :)
     • Adios Valencia! Hola escuela en Mokrzeszów :)

      18.09.2019

      14 września 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie wrócili z 2-tygodniowych praktyk, które realizowali w branży gastronomicznej w Walencji. 18 przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych doskonaliło umiejętności zawodowe w hiszpańskich hotelach i restauracjach. Praktyki możliwe były dzięki realizowanemu od września 2018 roku projektowi „Działam, obserwuję, uczę się. Europejska mobilność warunkiem rozwoju kompetencji zawodowych i językowych uczniów i nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Projekt ułatwi na pewno naszej młodzieży przejście z etapu nauki do etapu zatrudnienia i uprości wejście na trudny i dynamiczny rynek pracy nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

      Praktykanci pracowali codziennie 8 godzin przez 5 dni w tygodniu. Samodzielnie dojeżdżali do pracy środkami transportu publicznego (autobusami, metrem, itp.). Młodzież była zakwaterowana u rodzin hiszpańskich, co stanowiło świetną okazją do nawiązania ciekawych znajomości i poznania kultury śródziemnomorskiej, a także „wymusiło” komunikację w języku angielskim lub hiszpańskim (!). Weekendy i niektóre popołudnia były zapełnione wieloma atrakcjami. W pierwszy dzień pobytu młodzież wypoczywała po podróży na pięknej plaży Malvarrosa. Opiekunowie praktyk, Pan Ryszard Skotnicki i Pani Elwira Podhalicz, wspólnie z Marią, przewodniczką z Esmovii (partner projektu) zapoznali uczniów z topografią miasta oraz pokazali najważniejsze punkty turystyczne Walencji.

      Na początku praktyki każdy musiał poznać personel, regulaminy pracy oraz przejść szkolenie z BHP, przepisów sanitarnych, zasad stosowania środków ochrony indywidualnej, obsługi maszyn i urządzeń, obowiązków pracowników kuchni i sali obsługi.

      Podczas weekendu uczniowie odwiedzili największe w Europie oceanarium. Po pracy nie mogło zabraknąć czasu na zwiedzanie miasta, odpoczynek ma brzegu morza czy wspólną kolację.

      Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzi ludzie stali się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Część osób uwierzyło w swoje możliwości i umiejętności zarówno zawodowe, jak i językowe. Wielu mówiło o przygodzie życia. Była to dla uczniów unikalna okazja, aby doskonalić swój warsztat zawodowca, poznać ciekawe miejsca, kulturę, ludzi, język hiszpański oraz odpocząć na słonecznych plażach ood błękitnym hiszpańskim niebem.

      Odbycie zagranicznego stażu potwierdzone będzie wydanymi certyfikatami Europass-Mobilność, dzięki którym nabyte przez uczniów umiejętności i kwalifikacje zawodowe przybiorą postać formalną i uznawaną przez europejskich pracodawców. Młodzież otrzymała również certyfikaty potwierdzające odbyty staż od instytucji pośredniczącej oraz przyjmującej. (EP)

    • Brązowy medal dla Daniela Dominiaka w hiszpańskim wyścigu CASTELLAR-OLIVERAL
     • Brązowy medal dla Daniela Dominiaka w hiszpańskim wyścigu CASTELLAR-OLIVERAL

      18.09.2019

      W niedzielę 8 września 2019 r. Daniel Dominiak – uczeń klasy III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, wziął udział w VI edycji popularnego w Walencji  wyścigu Castellar – Oliveral na dystansie 10 km. Jak to się stało? Daniel – w ciągu tygodnia pracy uczestnik praktyk zagranicznych w odbywających się w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+, postanowił wykorzystać wolny czas tak, jak lubi najbardziej, czyli rywalizując z innymi biegaczami. I tym razem odniósł sukces - zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz 44 miejsce w kategorii OPEN na 450 startujących zawodników. Należy dodać, że Daniel ma na swoim koncie wiele występów zwieńczonych tytułami:

      • Mistrza Polski LZS na dystansie 800 m,
      • Wicemistrza Polski LZS na 400 m,
      • Mistrza Dolnego Śląska na 800 m w kategorii U20,
      • Halowego Mistrza Dolnego Śląska na 600 m i 300 m w kategorii U20

      Na co dzień trenuje w Klubie SL GKS Olsza Olszyna, a jego celem na sezon halowy 2019/2020 jest zdobycie medalu na Mistrzostwach Polski w Toruniu w kategorii U20.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w drodze na sportowe szczyty! (EP)

    • Kupuj PRODUKTY POLSKIE
     • Kupuj PRODUKTY POLSKIE

      11.09.2019

      "PRODUKT POLSKI” – takie określenie pojawia się na wielu opakowaniach produktów z żywnością, które znajdujemy na sklepowych półkach. Co oznacza? Mówi o tym, że towar przez nas kupowany  został wytworzony co najmniej w 75% z surowców pochodzących z Polski, od polskich rolników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tak oznakowane produkty?

      Bo wyróżniają się one bardzo dobrą jakością, są produkowane w sposób spełniający wysokie wymagania rynku i klienta – po prostu smakują i są zdrowe. Trzeba mieć świadomość tego faktu.

      Nasza szkoła również włączyła się w kampanię promocyjno-informacyjną. 11 września 2019r. na spotkaniu przygotowanym przez klasy IV technikum w zawodzie technik agrobiznesu i technik hodowca koni pod kierunkiem Pani Joanny Hodel i Pani Karoliny Czaplińskiej nie zabrakło wystawy polskich produktów. Część merytoryczną dotyczącą oznakowania opakowań i certyfikacji poprowadziła Pani Izabela Michniewicz z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. O zagrodach edukacyjnych opowiedziała Pani Agnieszka Kowalczuk. Na koniec spotkania wszyscy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez uczniów oczywiście tylko z polskich produktów.

      Zapraszamy wszystkich gości, a zwłaszcza rodziców i słuchaczy KKZ do zapoznania sięz ekspozycją i materiałami informacyjnymi. (JM)

       

      Zapraszamy do obejrzenia konferencji pracowej jaka odbyła się w MRiRW

    • Dożynki w Mokrzeszowie
     • Dożynki w Mokrzeszowie

      09.09.2019

      W niedzielę 8 września 2019r. odbyły się dożynki wiejskie w Mokrzeszowie z udziałem całej społeczności lokalnej, wśród której nie zabrakło i przedstawicieli naszej szkoły na czele z Panią dyrektor Joanną Miłobóg. Mimo że pogoda nie dopisała, atmosfera była gorąca i rodzinna. Po mszy dziękczynnej odprawionej w kościele pw. św. Jadwigi przez proboszcza tutejszej parafii -  księdza kanonika Stanisława Panewskiego, wszyscy udali się do świetlicy, gdzie zasiedli do stołów zapraszani przez starostów dożynek i gospodarzy wsi – Panią sołtys Janinę Bogacz i Pana radnego Pawła Dziurdzię. Charakter tego wyjątkowego święta rolników podkreślił występ zespołu ludowo-estradowego „Mokrzeszów”, który zaprezentował misterium chleba. Publiczności spodobały się też pełne wdzięku mażoretki z Pszenna. (JM)

    • Centralna inauguracja roku szkolnego szkół podległych MRiRW
     • Centralna inauguracja roku szkolnego szkół podległych MRiRW

      09.09.2019

      6 września 2019r. w Starym Brześciu odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 szkół podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród 53 delegacji z całej Polski nie zabrakło naszych przedstawicieli, tj. Pani dyrektor Joanny Miłobóg, Pani wicedyrektor Luizy Kępińskiej oraz pocztu sztandarowego pod opieką Pana Krzysztofa Hodela.

      Uroczystość miała podniosły charakter. Poprzedziła ją msza św. w zabytkowym kościele św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim. Następnie poczty sztandarowe i delegacje przy wtórze orkiestry dętej przemaszerowały do ZSCKR w Starym Brześciu, gdzie rozpoczęła się część oficjalna wydarzenia. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Pan Jan Krzysztof Ardanowski - w przemówieniu inauguracyjnym zwrócił się do dyrektorów, nauczycieli i uczniów, aby w swoich działaniach brali odpowiedzialność za ziemię „żywiecielkę”, szanowali jej potrzeby (np. stosując płodozmian), wykazywali się wiedzą, która musi stanowić podstawy każdej działalności, w tym rolniczej.

      P.S. Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Markowi Sobolewskiemu z ZSCKR w Powierciu za przemiłe spotkanie, niezwykle gościnne przyjęcie i zapewnienie noclegu całej naszej ekipie oraz pokazanie walorów regionu, w tym zabytkowego sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Brdowie. (JM)

       

       

    • Kiermasz używanych podręczników
     • Kiermasz używanych podręczników

      09.09.2019

             6 września odbył się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników. Wzorem ubiegłych lat uczniowie mogli sprzedać używane książki i kupić za bezcen te, które były im potrzebne. Kiermasz był też okazją do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń miedzy uczniami, głównie klas pierwszych, którzy chętnie integrowali się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami.

      Teraz pozostało już tylko życzyć sukcesów w nauce... (Ku)


       

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

      09.09.2019

      W poniedziałek 2 września 2019r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Tym razem wśród zgromadzonych wyjątkowo liczną grupę stanowili uczniowie klas I, którzy będą pobierać naukę w 4 oddziałach. Towarzyszyli im też rodzice.

      Uroczystą akademię przygotowała klasa IV technikum w zawodzie technik hodowca koni pod opieką wychowawczyni – Pani Joanny Hodel. Po słowach wprowadzenia młodzież zaprezentowała program związany z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypomniano najważniejsze fakty. Podkreślono bezmiar tragedii ludności. Zwrócono uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą totalitaryzm. Pointę stanowił wiersz wyrecytowany przez ucznia Michała Zawadę.

      Pani dyrektor Joanna Miłobóg w swoim przemówieniu także odniosła się do historii Polski kładąc nacisk na kwestię wolności i jej znaczenie w wymiarze uniwersalnym. Na zakończenie zwróciła się do uczniów i nauczycielami z życzeniami, aby rozpoczęty rok szkolny 2019/2020 był okresem osobistego rozwoju, wielu ciekawych doświadczeń związanych zwłaszcza z kształceniem zawodowym i przyniósł wszystkim satysfakcję w postaci wysokich wyników na świadectwach.

      Nie zabrakło też słów skierowanych do całej społeczności szkolnej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który na tę okoliczność przysłał do ZSCKR w Mokrzeszowie specjalny list. (JM)

    • Dożynki gminne w Pszennie
     • Dożynki gminne w Pszennie

      09.09.2019

      W niedzielę 25 sierpnia 2019r. w Pszennie odbyły się dożynki gminne. Gmina Świdnica składa się z 33 sołectw i jest największa w powiecie świdnickim. Święto dożynkowe stanowi wpisany w tradycję wyraz dziękczynienia za zebrane plony. I chociaż lato tego roku było suche i upalne, nie ma dużych strat, więc rolnicy, hodowcy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze zebrali się, aby wziąć udział w uroczystym korowodzie z wieńcami i bochnami chleba, modlić się podczas mszy świętej, podziwiać stoiska i stragany dożynkowe, raczyć się specjałami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich i bawić przy muzyce gwiazdy wieczoru - zespołu Brathanki. Na dożynkach nie zabrakło też reprezentacji naszej szkoły na czele z Panią dyrektor Joanną Miłobóg. Uczniowie mimo trwających wakacji, stanęli na wysokości zadania i wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności związane z obsługą gości, za co osobiście podziękowała całej ekipie wójt gminy - Pani Teresa Mazurek. (JM)

    • Kuchnia hiszpańska na celowniku uczniów ZSCKR w Mokrzeszowie
     • Kuchnia hiszpańska na celowniku uczniów ZSCKR w Mokrzeszowie

      04.09.2019

      Wydaje się, że za oknem nadal wakacje, lecz uczniowie już zasiedli w szkolnych ławkach. Jednak nie wszyscy. Bo oto grupa 18 przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Mokrzeszowie 31 sierpnia 2019r. wyleciała z lotniska w Katowicach na praktykę zawodową do hiszpańskiej Walencji w ramach projektu: „Działam, obserwuję, uczę się. Europejska mobilność warunkiem rozwoju kompetencji zawodowych i językowych uczniów i nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie w ramach działania „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  - sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Uczniowie będą realizować praktyki zawodowe w hotelach, restauracjach i lokalnych barach tapas przez dwa tygodnie. Pod okiem profesjonalistów kuchni hiszpańskiej zdobędą wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim doświadczenie, tak cenne na rynku pracy. W końcu praca pod skrzydłami lokalnych szefów kuchni to nie tylko wyjątkowa atrakcja, ale i gwarancja wysokiego poziomu praktyk. Są gotowi podjąć każde wyzwanie, gdyż przed wyjazdem odbyli zajęcia z przygotowania językowego, pedagogiczne i kulturowego.

      Młodzież ma zapewniony bogaty program kulturowy, który obejmuje zwiedzanie miasta wraz z jego historycznym centrum, katedry i pałace, kilometry parków, największe oceanarium
      w Europie, czy supernowoczesne perełki architektury użytkowej (Miasto Sztuki i Nauki).

      Realizacja projektu to okazja do zdobycia przez uczniów Europassa potwierdzającego nabycie wiedzy i kwalifikacji w innym kraju europejskim. To sprawdzenie wiedzy i umiejętności
      w praktyce, podniesienie kompetencji posługiwania się językiem angielskim w życiu codziennym i zawodowym. To także szansa na przeżycie wspaniałej przygody, poznanie podstaw hiszpańskiego oraz tradycji, kultury i zwyczajów z pierwszej ręki, czyli od samych Hiszpanów, bo nasi uczniowie zakwaterowani są u rodzin.

      Opiekunami uczniów są Pan Ryszard Skotnicki i Pani Elwira Podhalicz, która jest również koordynatorem projektu.

      „Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wrócą do nas nie tylko opaleni, pełni wrażeń, ale przede wszystkim zdobędą nieocenione doświadczenia, które pozwolą z zapałem przygotować hiszpańskie tapasy oraz paellę valencianę, na które już dzisiaj zapraszam do mokrzeszowskiej szkoły”  – mówi Pani Joanna Miłobóg dyrektor ZSCKR w Mokrzeszowie. (EP)

    • Kadra najwyższych lotów
     • Kadra najwyższych lotów

      09.09.2019

      Chociaż wakacje jeszcze się nie skończyły, to przed czwórką nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie spotkało wyzwanie. 23 sierpnia 2019r. w Warszawie stanęli przed komisjami powołanymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, aby po przeprowadzonej rozmowie otrzymać kolejny stopień awansu zawodowego. Emocje towarzyszyły wszystkim, ale poziom, jaki zaprezentowali był bardzo wysoki. Wszyscy wykazali się nie tylko fachowością i wiedzą, ale udowodnili, że w ich pracy to uczeń jest najważniejszy. I tak Panie: Joanna Hodel, Dorota Koczut i Marta Podrzycka są już nauczycielami dyplomowanymi, a Pan Krzysztof Hodel jest nauczycielem mianowanym.

      Mamy się czym chwalić - w ZSCKR w Mokrzeszowie 78% nauczycieli posiada najwyższe stopnie awansu zawodowego, z czego 64% to nauczyciele dyplomowani, a 14% to nauczyciele mianowani. (JM)

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
   • szkola@mokrzeszow.edu.pl
   • 74 850 87 36
   • Mokrzeszów 111
   • 74 850 87 00
   • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
 • Galeria zdjęć

   brak danych