• Wizyta w WORD

01.09.2024

Uczniowie i słuchacze kursu ROL.04 – prowadzenie produkcji rolniczej w ZSCKR w Mokrzeszowie bezpłatnie w ramach praktycznej nauki zawodu zdobywają umiejętność prowadzenia ciągnika rolniczego z przyczepą – kat T. Najpierw kursanci przechodzą szkolenie teoretyczne z przepisów ruchu drogowego. Następnie indywidualnie 20 godzin jeżdżą specjalnie przystosowanymi do tego celu ciągnikami. Szkoła posiada własny plac manewrowy i doskonałą kadrę nauczycieli – instruktorów, którzy skutecznie przystosowują do egzaminów zewnętrznych. Uzupełnieniem tego kształcenia była wizyta w Wałbrzyskim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie uczniowie i słuchacze mogli przejść instruktarz i prześledzić zadania egzaminacyjne na tamtejszym placu, co na pewno przełoży się na utrzymanie wysokiej zdawalności egzaminów. (JM)

• Wyjątkowa wycieczka dydaktyczna do SK Michałów

01.09.2024

Klasa 2 CT technikum w zawodzie technik hodowca koni od 3 do 5 czerwca uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej w SK Michałów. Pierwszego dnia uczennice zwiedziły stadninę. Uczestniczyły w sprowadzaniu 400 koni z pastwiska. Zwiedzały muzeum i poznały historię hodowli koni czystej krwi arabskiej. W ramach zajęć praktycznych spędzały konie z pastwiska. Miały okazję obserwować wyłączanie ze stada, zadawanie paszy, wiązanie, zabiegi pielęgnacyjne, badanie i inseminację klaczy oraz zabiegi weterynaryjne. Następnie brały udział w przygotowaniu koni do Pride of Poland. Poznały zasady pielęgnacji koni wystawowych oraz pracy pokazowej.

W SK Michałów hodowane są krowy rasy Jersey, natomiast w gospodarstwie w Lubczy Holsztyno-Fryzy. Uczennice miały zatem również okazję zobaczyć stado podstawowe, karmić mlekiem cielęta i zapoznać się z komputerowym systemem zarządzania produkcją mleczną. (IB-K)

• Mokrzeszów 111
        58-160 Świebodzice Świebodzice