• Funkcjonowanie szkoły od 4 do 9 maja
     • Funkcjonowanie szkoły od 4 do 9 maja

      08.02.2021

      1. Klasy 1PTM, 1CT, 2MT, 2M4, 2PTC, 2P4C i 3 PTM rozpoczynają praktykę zawodową zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

      2. Klasa 3CT realizuje kształcenie zawodowe praktyczne STACJONARNIE 4 maja (wtorek) - lekcja 3-8 (indywidualne gospodarstwo rolne w Mokrzeszowie). Pozostałe zajęcia prowadzone są on-line.

      3. Zajęcia nauki jazdy konnej dla klasy 3CT odbywają zgodnie z tygodniowym indywidualnym harmonogramem jazd (zajęcia dla klasy 2PTC w podanym terminie są zawieszone).

      4. Zajęcia nauki jazdy ciągnikiem dla klasy 3CT odbywają się zgodnie z tygodniowym indywidualnym harmonogramem.

      5. Zajęcia teoretyczne dla słuchaczy KKZ odbywają się on-line (platforma Moodle). ZAJĘCIA PRAKTYCZNE ODBĘDĄ SIĘ STACJONARNIE W SZKOLE zgodnie z planem. Nauka jazdy ciągnikiem będzie realizowana według indywidualnych harmonogramów.

      Joanna Miłobóg

      Dyrektor ZSCKR w Mokrzeszowie

     • 23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

      22.02.2021

      Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, obchodzonego 23 lutego, zachęcamy do skorzystania z ciekawych i inspirujących poradników oraz książek o tematyce psychologicznej. 

      Lista polecanych książek:

      A. Adamowicz, J. Godecka , Jak uciszyć wewnętrznego krytyka

      D. Carnegie, Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

      J. Czarodziej, Magia działania. Zawalcz o siebie

      M.R. Estape, Jak przyciągać dobre rzeczy

      J. Godecka, Przestań się zamartwiać

      E. Hendriksen, Jak przestać się bać

      Ks. Jan Kaczkowski, P. Żyłka, Życie na pełnej petardzie

      S. Knight, Jak uspokoić swoje myśli

      W. Łodyga, hurt comfort

      J. Murphy, Potęga podświadomości

      J.B. Peterson, 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

      B. Pawlikowska, Narkotyki, anoreksja i inne sekrety

      S. Stahl, Jak myśleć o sobie dobrze?

      B. Tracy, Nawyki warte miliony     (EJ, Ku)

     • I miejsce Aleksandry Młocek w ogólnopolskim konkursie "Niepodległa piórem i obiektywem"

      14.02.2021

      Aleksandra Młocek to uczennica klasy III technikum w zawodzie technik hodowca koni, tegoroczna stypendystka stypendium Prezesa Rady Ministrów. Teraz jeszcze należy dodać, że laureatka I miejsca w ogólnoplskim konkursie "Niepodległa piórem i obiektywem" w kategorii wiersz.

      10 lutego 2021r. podczas uroczystej gali on-line z udziałem Pana Szymona Giżyńskiego - sekretarza stanu w MRiRW oraz Pana Roberta Jakubika - dyrektora Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Wsi w MRiRW, nastąpiło podsumowanie konkursu ogłoszonego dla 59 szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs "Niepodległa piórem i obiektywem" miał na celu pielęgnowanie postaw patrotycznych wśród młodzieży oraz wyzwolenie inicjatywy twórczej w odniesieniu do wydarzeń budowania polskiej niepodległości w latach 1918-1920. Uczniowie mogli wykazać się w 3 kategoriach: opowiadanie, wiersz i fotografia. 

      Sposród 72 wierszy, które wpłynęły do komisji konkursowej, utwór (debiutancki!) naszej uczennicy został najwyżej oceniony, co sprawiło radość nam wszystkim, a zwłaszcza Pani Agacie Wójcik - polonistce czuwającej nad pracą Oli, a zarazem wychowawczyni klasy III CT.

      Gratulujemy sukcesu! (JM)

      Więcej na: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkurs-niepodlegla-piorem-i-obiektywem-rozstrzygniety

      Trudna miłość

      (A. Młocek)

      Ta najtrudniejsza miłość

      przyszła do mnie pewnego dnia.

      Usiadła. Popatrzyła.

      Widzę jej rany,

      jej cierpienie.

      Ale jak nie kochać tej,

      co tyle przeszła?

       

      Oddam jej, co najcenniejsze – siebie.

      Tyle mogę.

     • W ZSCKR w Mokrzeszowie rusza kolejny projekt Erasmus +

      14.02.2021

      Mamy zaszczyt poinformować naszych uczniów i ich rodziców, a także wszystkich sympatyków szkoły, że kolejny już raz zdobyliśmy dofinansowanie do europejskiego projektu "Europejskie ścieżki doskonalenia nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie", z którego realizacją właśnie startujemy! 

      Celem projektu jest podniesienie umiejętności i kompetencji językowych i zawodowych 15 nauczycieli, w tym  dyrektora szkoły i kierownika praktycznej nauki zawodu oraz poprawa jakości kształcenia poprzez udział w 4 wybranych szkoleniach zagranicznych:

      • 5-dniowe szkolenie metodyczne nauczycieli j. angielskiego połączone z job shadowing zorganizowane na Malcie;

      • 5-dniowy kurs doskonalący dla nauczycieli „ Klasa skoncentrowana na uczniach: nauczyciele jako promotorzy aktywnego uczenia się” we Florencji; 

      • 5-dniowy kurs doskonalący dla nauczycieli „Pedagogiczne przywództwo i innowacje edukacyjne” w Finlandii; 

      • 5-dniowy kurs j. angielskiego w Szkocji. 

      Budżet projektu wynosi: 98.089,33 PLN i finansowany jest z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

      Nasz nowy projekt jest naturalną konsekwencją poprzednich projektów, w których podnosiliśmy kompetencje językowe i zawodowe zarówno naszych uczniów, jak i nauczycieli. Chcemy, aby z kursów skorzystało jak najwięcej nauczycieli. Mamy nadzieję, że sytuacja wywołana wirusem Covid -19 nie przeszkodzi nam w realizacji zaplanowanych działań w projekcie. Od marca w ramach przygotowania do mobilności rozpocznie się w szkole kurs języka angielskiego dla nauczycieli, aby przygotować ich do szkoleń prowadzonych w j. angielskim. (EP)

      Link do strony projektu mokrzeszow.wordpress.com

      Więcej przeczytasz na https://doba.pl/dsw/artykul/zsckr-w-mokrzeszowie-szczesliwym-posiadaczem-biletu-wstepu-do-programu-erasmus-2021-2027/34943/15

     • Drodzy Maturzyści!

      14.02.2021

      Zachęcamy do korzystania z czasopisma Cogito. Znajdziecie w nim wiele ciekawych, rzeczowych artykułów, które pomogą w przygotowaniu do matury. 

      Zapraszamy do biblioteki! (EJ, Ku)

     • ,,GRYPA PTAKÓW – ZASADY BIOASEKURACJI I DANE EPIDEMIOLOGICZNE”

      04.02.2021

      3 lutego 2021 r. Pani Monika Kołakowska – kierownik praktycznej nauki zawodu, uczestniczyła w konferencji naukowo – dydaktycznej na temat ,, Zasad bioasekuracji i danych epidemiologicznych w odniesieniu do grypy ptaków”. W spotkaniu wzięło udział ponad 270 uczestników z różnych środowisk: lekarzy weterynarii, przedstawicieli Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz nauczycieli szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie miała formę zdalną z wykorzystaniem alikacji Teams. Organizatorem wydarzenia był Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Konferencji przewodniczył Pan Szymon Giżyński - Sekretarz Stanu w MRiRW. Prelegentami byli: dr Bogdan Konopka – Główny Lekarz Weterynarii, dr hab. Krzysztof Śmietanka – profesor instytutu oraz prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk – dyrektor PIWet-PIB w Puławach. Tematyka spotkania była obszerna i dotyczyła sytuacji epizootycznej w Polsce, metod zwalczania, skutecznych form zabezpieczania oraz roli Krajowego laboratorium ds. grypy ptaków PIWet-PIB w Puławach.    

      Nad całością Konferencji czuwał Pan Robert Jakubik- Dyrektor Departamentu  Oświaty i Polityki Społecznej Wsi w MRiRW. (Ko)

     • Audiobooki

      04.02.2021

      Zapraszamy do wypożyczania audiobooków, które zostały zakupione ze środków uzyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa! (EJ, Ku)

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
    • 74 850 87 36
    • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
    • 74 850 87 00
    • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
  • Galeria zdjęć

    brak danych