• UCZYMY ZDALNIE - MOŻNA NAS ODWIEDZAĆ REALNIE

      01.03.2021

      Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 można przyjeżdżać do naszej szkoły, zwiedzić bazę dydaktyczną, zobaczyć miejsca realizacji praktycznej nauki zawodu, a także można spotkać małe grupki uczniów, którzy realizują zajęcia związane z doskonaleniem umiejętności praktycznych w poszczególnych zawodach. 

      Proszę pamiętać - wszystkie drogi prowadzą do Mokrzeszowa!

      Zapraszamy rodziców, opiekunów i młodzież. (EM,MP)

      ONI JUŻ Z NAMI SĄ :)

    • Wyniki egzaminu zawodowego styczeń/luty 2021
     • Wyniki egzaminu zawodowego styczeń/luty 2021

      23.03.2021

      31 marca 2021 r. od godziny 10.00 w PORTALU ZDAJĄCEGO dostępne będą wyniki Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje w Zawodzie dla osób przystępujących do w/w egzaminu w Sesji 1 ZIMA, styczeń/luty 2021.

      Wobec powyższych w terminie od 24 do 30 marca 2021 r. będzie można kontaktować się telefonicznie z sekretariatem szkoły (tel.74/850-87-36) w celu pobrania: kodu aktywacyjnego, linku aktywacyjnego oraz loginu użytkownika, umożliwiających zalogowanie się do PORTALU ZDAJĄCEGO w dniu 31 marca 2021 r. od godziny 10.00.

      Uczeń/Słuchacz/Absolwent po zalogowaniu się do PORTALU ZDAJĄCEGO:

      • Wybiera z menu ZMIANA HASŁA w celu utworzenia nowego hasła

      • Wybiera z menu EGZAMINY w celu uzyskania informacji o terminach i wynikach swoich egzaminów

      Osoby, które nie odczytają wyników w PORTALU ZDAJACEGO będą miały możliwość ich uzyskania wyłącznie telefonicznie w sekretariacie szkoły 1 kwietnia w godzinach od 8.00 do 15.00 po wcześniejszej weryfikacji tożsamości. (Ko)

     • Wyniki szkolnego konkursu na zakładkę do książki

      30.03.2021

      Biblioteka szkolna w dniach 04.03. - 22.03. 2021r. zorganizowała konkurs na zakładkę do książki, którego celem było: rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką plastyczną. Przy ocenie zakładek brana była pod uwagę: pomysłowość, oryginalność i estetyka.

      Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że laureatkami konkursu zostały Aniela Winiarczyk (kl. IV PTM) oraz Ewelina Nackiewicz (kl. I CT).

      Na lauretki już czekają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwyciężczyniom gratulujemy. (EJ)

     • 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

      08.03.2021

      Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

      W ten wyjątkowy dzień ludzie na całym świecie solidaryzują się z osobami z  Zespołem Downa ubierając dwie różne, kolorowe skarpetki! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujący do siebie par.

      Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Słuchacze!

      Zachęcamy do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji! Pokażmy, jako społeczność naszej szkoły, że jesteśmy sercem z rodzinami osób z Zespołem Downa, szanujemy je i darzymy sympatią.

      Wystarczy tylko: zrobić zdjęcie z ubranymi dwoma różnymi skarpetkami, wysłać na adres e-mail: biblioteka@mokrzeszow.edu.pl. Termin przesyłania zdjęć: 15.03.2021r. (EJ)

     • 1 Marca - w Dniu Narodowego Święta Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

      02.03.2021

      Kim są Żołnierze Wyklęci?

      To żołnierze polskiego wojska, którzy we wrześniu 1939r. walczyli z okupantem niemieckim i radzieckim, a po podpisaniu kapitulacji przez III Rzeszę w maju 1945r. kontynuowali walkę o wolność i niezawisłość. Przede wszystkim podejmowali działania ochrony ludność przed sowieckim terrorem, mordami, grabieżami, gwałtami. Robili to w konspiracji, przeciwstawiając się komunistom, ich powszechnemu terrorowi, fałszowaniu referendum "3 x tak" w czerwcu 1946r. i wyborów do sejmu w styczniu 1947r. Ogłaszane przez komunistóWykleci.pptxw amnestie były pułapką, ponieważ  ujawnienie się oznaczało więzienie i represje, a nawet śmierć.

      Należy wspomnieć słowa prof. Henryka Elzenberga, że "Wartość walki tkwi nie w szansach zwycięstwa sprawy, w imię której się ją podjęło, ale w wielkości tej sprawy". Aktywność Żołnierzy Wyklętych najsilniejsza była w Polsce centralnej, na Lubelszczyźnie, Białostocczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, w łódzkim i rzeszowskim. W szeregach drugiej konspiracji niepodległościowej był cały przekrój przedwojennej Polski, narodowcy, chadecy i ludowcy, piłsudczycy i socjaliści.

      1 marca 1951 r. komunistyczne władze zamordowały w więzieniu mokotowskim w Warszawie członków IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Komendant pułkownik Łukasz Ciepliński napisał w grypsie z celi śmierci: „Zrobili ze mnie zbrodniarza. Prawda jednak wkrótce zwycięży (...).”

      I tak oto Żołnierze Wyklęci, którzy do końca pozostali „Niezłomni” wracają do świadomości Polaków. Straszliwy plan komunistów, aby zatrzeć po nich wszystkie ślady i całkowicie wymazać je z kart historii, nie powiódł się. Dowódcy WiN, kontynuatora AK, z dużym prawdopodobieństwem spoczywają w dołach śmierci na „Łączce” warszawskich Powązkach Wojskowych. Nie odnaleziono jeszcze miejsca pochówku generała Augusta Emila Fieldorfa, pseudonim „Nil”, który po ucieczce z sowieckich łagrów wrócił do Polski i rozpoczął pracę, aby utrzymać rodzinę. Został powieszony po ogłoszeniu amnestii przez władze, ponieważ ujawnił swoje nazwisko. Rotmistrz Pilecki po 1945 r. działał metodami wywiadowczymi. Po torturach służb bezpieczeństwa na ul. Rakowieckiej został zamordowany w maju 1948r. strzałem w tył głowy. Nie tylko w grypsie komendanta WiN  znaczące jest przesłanie o przywróceniu dobrego imienia wiernym Polsce żołnierzom. Podobnie brzmiały słowa innych bohaterów Niepodległej skazanych przez Sowietów i polskich kolaborantów.

      Ogółem o wolną Polskę walczyło 200 tys. żołnierzy różnych formacji zbrojnego podziemia. Ponad 20 tys. zginęło z bronią w ręku, ostatni Józek Franczak, pseudonim „Lalek” poległ na Lubelszczyźnie w październiku 1963r. (AS)

      ZOBACZ PREZENTACJĘ: Wykleci.pptx​​​​​​​

     • Mamy "bilet wstępu" do Programu Erasmus+ 2021-2027!!!

      01.03.2021

      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ma powody do dumy, ponieważ 26 lutego br. otrzymał akredytację w dwóch sektorach "Edukacja szkolna" oraz "Kształcenie i szkolenie zawodowe". Akredytacja jest dla szkoły „biletem wstępu” w nowej perspektywie programu Erasmus 2021-2027. Tym samym mamy gwarancję regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością na cały kolejny okres projektowania. 

      ZSCKR w Mokrzeszowie od wielu lat realizuje projekty międzynarodowe z sukcesem stwarzając zarówno uczniom, jak i nauczycielom możliwości rozwoju zawodowego i poszerzania kompetencji językowych, kulturowych i społecznych.

      Szkoła kształcąc młodzież na potrzeby rolnictwa dba o nieustanny rozwój nauczycieli zapewniając doskonalenie zawodowe zarówno w kraju, jak i za granicą, aby sprostać wyzwaniom i standardom europejskim oraz wdrażanej reformie kształcenia w szkołach zawodowych, a planowane w ramach projektu mobilności są odpowiedzią na zdiagnozowane problemy i potrzeby szkoły.

      Europo, czekaj na nas! Wkrótce się spotkamy :) (EP)

      Więcej przeczytasz na https://doba.pl/dsw/artykul/zsckr-w-mokrzeszowie-szczesliwym-posiadaczem-biletu-wstepu-do-programu-erasmus-2021-2027/34943/15

      Praktyki zawodowe uczniów w Hiszpanii (2019)

     • Afrykański pomór świń - bioasekuracja

      02.03.2021

      Afrykański pomór świń to szybko szerząca się , zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe i dziki.

      LUDZIE NIE SĄ WRAŻLIWI NA ZAKAŻENIE WIRUSEM ASF!

      Na prośbę Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Wsi w MRiRW, upowszechniamy informacje dotyczące ASF w postaci broszur, ulotek informacyjnych i filmów instruktażowych, ukazujących zasady ochrony świń oraz postępowania prewencyjnego w przypadku ASF. 

      Wymienione materiały dostępne są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce "Co robimy – Afrykański Pomór Świń – ASF informacje ogólne”. https://www.gov.pl/web/rolnictwo/afrykanski-pomor-swin3

      Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury. (Ko)

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
    • 74 850 87 36
    • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
    • 74 850 87 00
    • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
  • Galeria zdjęć

    brak danych