• Charytatywna zbiórka książek

      28.06.2021

      W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski przeprowadził wiele akcji charytatywnych. Ponieważ rok był inny niż zwykle, oprócz wolontariatu w szkole we wrześniu i w październiku, w lutym przystąpiliśmy również do e-wolontariatu. Kilkoro uczniów naszej szkoły wykonywało zadania przesyłane przez Centrum Rozwoju Lokalnego.

      Akcje dotyczyły między innymi: promocji filmu "Pomagamy Zwierzakom. Fundacja Ostoja dla Zwierząt" oraz charytatywnej zbiórki książek. W ostatniej akcji wzięli udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z naszej szkoły. Zebraliśmy ponad 10 kg książek. Wszystkie zebrane książki zostaną przeznaczone na licytacje, z których pozyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych Fundacji "Ostoja dla Zwierząt" i na organizację ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".

      W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we wspieraniu powyższych akcji. (KC)

      WARTO POMAGAĆ!

     • Szkolny Dzień Sportu

      02.06.2021

      W środę 2 czerwca wiele się działo...

      Z okazji Dnia Sportu gościliśmy aktualnego mistrza Polski w kulturystyce klasycznej pana Szymona Króla - absolwenta naszej szkoły. Szymon opwiedział o swojej karierze i osiągnięciach, pokazał zdjęcia z zawodów, w których uczestniczył. Wyjaśnił, jakie wyzwania (i wyrzeczenia) towarzyszą zawodnikom tej dziedziny sportu. Nie zabrakło też oczywiście wspomnień związanych z jego nauką w ZSCKR w Mokrzeszowie. 

      Następnie przyszedł czas na gry i zabawy sportowe. Wszystkie konkurencje odbyły się na boiskach szkolnych. Ich pomysłodawcami byli panowie od w-fu: Marcin Wójciak i Piotr Cichoński. Obsługą techniczą i sędziowaniem zajęła się klasa 3PTM. Każdy z uczniów (i nauczycieli) mógł spróbować zwoich sił m.in. w rzucie kartą do gry na odległość, staniu na jednej nodze na równoważni, slalomie hokejowym, kręceniu hula-hop czy bulach. A stawka była wysoka - można było zdobyć tytuł króla i królowj sportu. Najlepsi okazali się: Karolina Żwirełło z klasy I CT i Adam Tarkowski z klasy 2 M4C. To na ich głowach spoczęły nałożone przez Panią Dyrektor korony. Wśród nauczycieli wszystkie konkurencje brawurowo przeszli p. Marta Podrzycka, p. Krzysztof Hodel i ks. Dawid, który zdobył najwięcej punktów z całego Grona Pedagogicznego.

      Po zmaganiach sportowych przyszła kolej na poczęstunek. Każdy mógł upiec sobie własnoręcznie kiełbaskę na ognisku, albo uraczyć podniebienie ciasteczkami kokosowymi z kleiku ryżowego i musami z truskawek i brzoskwiń. 

      Dopisała nie tylko pogada, ale i nastroje, bo po bardzo długim czasie izolacji i nauki zdalnej wreszcie mogliśmy wszysce ze sobą tak naprawdę spędzić czas i najzwyczajniej w świecie pobyć razem.

     • "Zamiast papierosa weź jabłko"

      01.06.2021

      1 czerwca na dużej przerwie maskotka szkoły Jabłko Jonatan chodziła z koszem pięknych i smacznych czerwonych jabłek, którymi częstowała całą społeczność szkolną. Natomiast koledzy i koleżanki z klasy III PTM wręczali ulotki o treści antynikotynowej. Cała akcja bowiem została przeprowadzona pod hasłem "Zamiast papierosa weź jabłko" w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Papierosa.

      A może warto w ogóle zostawić papierosy, gdyż w czasie pandemii koronawirusa, który szczególnie rujnuje płuca, nie opłaca się ryzykować?

      (MP)

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
    • 74 850 87 36
    • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
    • 74 850 87 00
    • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
  • Galeria zdjęć

    brak danych