• Europejskie ścieżki doskonalenia nauczycieli cz.1

      30.07.2021

      Dla grupy nauczycieli naszej szkoły wakacje to nie tylko czas odpoczynku, to również okres, w którym kadra pedagogiczna doskonali swoje umiejętności i kompetencje zawodowe podczas mobilności zagranicznych zaplanowanych i realizowanych w ramach projektu „Europejskie ścieżki doskonalenia nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie”. Budżet projektu wynosi 98.089,33 zł i jest finansowany z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

      Celem projektu jest podniesienie umiejętności i kompetencji językowych i zawodowych 15 nauczycieli, w tym dyrektora szkoły i kierownika praktycznej nauki zawodu oraz poprawa jakości kształcenia poprzez udział w szkoleniach zagranicznych.

      Pierwsz grupa wyleciała z wrocławskiego lotniska wkrótkce po zakończeniu roku szkolnego, czyli już 1 lipca 2021r.

      Nauczyciele angliści, tj. Karolina Czaplińska, Magdalena Kuklińska i Ryszard Skotnicki jako kierunek obrali Maltę (dawną kolonię angielską), gdzie rozpoczęli realizację 5-dniowego szkolenia metodycznego połączonego z job shadowing.

      Panie Natalia Kinast i Agata Wójcik oraz Pan Radosław Światowy polecieli do Włoch do przepięknej Toskanii, gdzie w jej centrum - Florencji - odbyli 5-dniowy kurs doskonalący „Klasa skoncentrowana na uczniach: nauczyciele jako promotorzy aktywnego uczenia się”.

      Nauczyciele oprócz zdobycia cennej wiedzy, umiejętności i kompetencji metodycznych i merytorycznych, mieli okazję zwiedzić tak piękne miejsca jak Malta i pełna zabytków Florencja. Nawiązali nowe kontakty z innymi uczestnikami szkoleń, które pozwoliły na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk, które po powrocie z wakacji na pewno zaowocują podczas prowadzonych lekcji. Poznane nowe metody i formy pracy z uczniami uatrakcyjnią prowadzone zajęcia, a tym samym pozwolą jeszcze lepiej przygotować uczniów do egzaminów zewnętrznych, a tym samym podniosą jakość pracy szkoły.

      Kolejna mobilność w ramach projektu rozpocznie się już 1 sierpnia. 4 nauczycieli przedmiotów zawodowych, w tym kierownik praktycznej nauki zawodu i koordynator projektu polecą do Turcji, aby tam rozwijać kompetencje językowe. Relacja z ich pobytu już wkrótce...

     • Jak szybko minęły te cztery lata...

      30.07.2021

      W piątek 30 kwietnia 2021r. ostatni raz zadzwonił dzwonek dla uczniów klas IV. I choć na pewno są rocznikiem, który wiele doświadczył podczas tych czterech lat edukacji (strajk nauczycieli, pandemia), to już teraz można stwierdzić, że ci młodzi ludzie ukończyli nie tylko szkołę w Mokrzeszowie, ale i odebrali naukę w szkole życia, co w pełni przygotowało ich do dorosłości.

      Uroczystość odbyła się w kameralnej atmosferze, z zachowaniem covidowych rygorów sanitarnych. Jak zawsze pojawili się odświętni ubrani absolwenci, rodzice, nauczycile oraz uczniowie klas młodszych. Już na początku apelu emocje były spore, polały sie łzy wzruszenia. To wszystko za sprawą przekazania sztandaru szkoły kolejnemu rocznikowi przez starszych kolegów. Nowy chorąży pocztu - Piotr Wilczak wraz z asystą: Karoliną Pieciuk i Klaudią Ostrowską przyjęli sztandar z rąk Pani Dyrektor, która następnie odebrała ślubowanie od absolwentów. 

      Po przemówieniu Pani Miłobóg przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów. Jak zawsze pierwsi otrzymali świadectwa uczniowie kończący szkołę z wyróżnieniem, tj. Nikola Zarzycka, Oliwia Wierzbicka i Weronika Kulesza. Nie zabrakło też podziękowań i kwiatów ze strony absolwentów. Całość zakończył program artysztyczny przygotawany przez uczniów klasy III PTM. 

      Wszystkim asolwentom roku 2021 życzymy powodzenia, realizacji wszystkich życiowych planów i zamierzeń, spełnienia marzeń oraz szczęścia w życiu osobistym. Do zobaczenia:)

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
    • 74 850 87 36
    • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
    • 74 850 87 00
    • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
  • Galeria zdjęć

    brak danych