• Pomóżmy Ukrainie!

      25.02.2022

      Drodzy Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele i Pracownicy ZSCKR w Mokrzeszowie!

      W związku z trwającą wojną na terenie Ukrainy widzimy ogromną potrzebę pomocy uchodźcom, którzy coraz liczniej przybywają do Polski w poszukiwaniu schronienia. Na terenie naszej szkoły prowadzona jest zbiórka produktów pierwszej potrzeby. Bardzo prosimy o przynoszenie do sali agrobiznesu czystych kołder, poduszek, kocy, nowych ręczników, a także produktów higienicznych (papier toaletowy, nawilżane chusteczki, środki czystości).

      W razie pytań prosimy o kontakt ze szkolnym koordynatorem Panią Karoliną Czaplińską. (KC)

     • Jak pączek w maśle...

      25.02.2022

      Tłusty Czwartek przypadający w tym roku 24 lutego zainspirował uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych do wyczarowania pyszności pod czujnym okiem i fachową ręką Pani Brygidy Kowalczyk.  Przygotowane specjały wprawiły w zachwyt niejednego smakosza. Oczywiście królowały pączki, ale dzielnie dotrzymywały im kroku malutkie pączusie, towarzyszyły dostojne róże z marmoladą i delikatne, przez co niezwykle kruche, chrusty. Zapach w pracowniach gastromicznych zniewalał każdego, a rozkosze podniebienia sprawiły, że w tym dniu nikt nie liczył kalorii. (JM)

     • Przygotowania do wiosennych prac polowych

      24.02.2022

      Nie ma co czekać. Choć w kalendarzu zima, przyszli technicy agrobiznesu pod okiem p.Hodela przygotowują sprzęt roniczy do wiosennych prac polowych. Zaczęli od montażu pierwszej z dwóch bron, które wzbogaciły bazę szkoły wraz z rozsiewaczami (2 szt.), obsypnikami (2 szt.), sadzarkami (2 szt.), agregatami przedsiewnymi (2 szt.) i pługiem. Teraz już wszyscy nie mogą się doczekać wyjazdu w pole. (KH)

     • Cavalida Kraków 2022

      22.02.2022

      Kolejny cykl halowych wydarzeń jeździeckich Cavaliada Tour 2021/2022 już za nami. Tym razem 18 lutego 2022r. byliśmy w Krakowie, gdzie kolejny raz mieliśmy okazję oglądać na żywo rywalizację jeźdźców różnych narodowości, w czterech konkurencjach jeździeckich: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, powożenie oraz wkkw. W tym dniu najbardziej emocjonujący był konkurs Potęgi Skoku, który wygrał nasz rodak - Marek Lewicki, pokonując mur o wysokości  210 cm. Niezapomnianych wrażeń dostarczył też Halowy Puchar Polski WKKW, w którym to najlepsza była Daria Kobiernik.

      Dzięki uprzejmości naszej absolwentki Kingi Prymuli (luzaczki Team Mazurek), nasza młodzież mogła zwiedzić stajnię z końmi i bliżej poznać „końskich” zawodników. Na trybunach spotkaliśmy również naszych absolwentów Anielę Winiarczyk oraz Nikolę Popę, które oddają się zamiłowaniu do koni już w życiu dorosłym, poza szkołą. Wspólnie spędziliśmy miłe chwile podczas emocjonującego kibicowania, zakupów sprzętu jeździeckiego oraz konsultacji z przedstawicielami Polskiego Związku Hodowców Koni . 

      Cavaliada Tour to największe wydarzenia jeździeckie w Polsce, które daje młodzieży możliwość śledzenia postępów w sporcie jeździeckim. To świetna okazja do spotkania nie tylko zawodników, ale również trenerów, sędziów, hodowców, specjalistów z branży jeździeckiej i hodowlanej oraz po prostu miłośników i pasjonatów koni. Cavaliada to cztery dni jeździeckich emocji na najwyższym poziomie, organizowanych każdorazowo w największym miastach w Polsce - Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Charakter tej imprezy łączy za każdym razem trzy wymiary - rozgrywanych zawodów jeździeckich, pokazów i atrakcji oraz targów sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

      Udział uczniów w cyklu Cavaliad Tour rozszerza ich perspektywy zawodowe, ponieważ mając kontakt z ogromnym i bogatym światem jeźdźców i koni, znajdują mnóstwo inspiracji na odnalezienie miejsca dla siebie w tej wyjątkowej branży ulokowanej na stylu światów ludzi i koni. (JH)

     • ,, FAZA NA ROZWÓJ” z AGRII Polska i AGRO-MASZ Paweł Nowak

      18.02.2022

      15 lutego 2022 roku otrzymaliśmy zestaw tablic edukacyjnych, przedstawiający fazy rozwojowe podstawowych roślin uprawnych na skali BBCH oraz broszury informacyjne i katalogi produktów. Wszystko to dzięki akcji edukacyjnej firm branży rolniczej: AGRII Polska i AGRO-MASZ Paweł Nowak. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Misją w/w firm jest edukowanie poprzez organizację różnych działań  z zakresu rolnictwa.

      Bardzo dziękujemy za przekazane pomoce dydaktyczne i czekamy na kolejne wydarzenia edukacyjne Akcji  "FAZA NA ROZWÓJ”. (Ko)

    • Praktyki zawodowe dla słuchaczy KKZ
     • Praktyki zawodowe dla słuchaczy KKZ

      16.02.2022

      Przypominamy, że słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych ROL.04 i ROL.05 muszą do 1 kwietnia 2022r. rozliczyć realizację praktyk zawodowych, co stanowi warunek zaliczenia kursu. Dotyczy to tych z Państwa, którzy nie zostali zwolnieni z praktycznej nauki zawodu decyzją dyrektora.

      Umowy należy pobrać niezwłocznie z sekretariatu.

     • Pamiętamy

      03.02.2022

      14 lutego 2022r. będziemy obchodzić 80-tą rocznicę przekształcenie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

      Tego dnia radiogramem przekazano do kraju rozkaz Naczelnego Wodza, gen. Władysława Sikorskiego do dotychczasowego dowódcy ZWZ, gen. Stefana Roweckiego, w którym czytamy: „Znoszę dla użytku zewnętrznego nazwę ZWZ. Wszyscy żołnierze w czynnej służbie wojskowej w Kraju stanowią „Armię Krajową” podległą Panu Generałowi, jako jej dowódcy”. 

      W Armii Krajowej zaprzysiężono ponad 300 tys. żołnierzy, z czego w walkach poległo ponad 100 tys. żołnierzy i bardzo wielu trafiło do niewoli niemieckiej i sowieckiej. 

      Link do relacji z rocznicy zorganizowanej przez IPN we Wrocławiu https://wroclaw.ipn.gov.pl/wro/aktualnosci/158200,Rozpoczelismy-obchody-80-rocznicy-przeksztalcenia-Zwiazek-Walki-Zbrojnej-w-Armie.html  

     • Szkolenie "Nowe trendy i innowacje w branży spożywczej"

      02.02.2022

      Od 22 do 28 stycznia 2022r. Pani Dyrektor Joanna Miłobóg i Pani Kierownik Monika Kołakowska uczestniczyły w szkoleniu "Nowe trendy i innowacje w branży spożywczej", które zostało zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie. Odbyło się w oparciu o bazę ośrodka DEULA w Nienburgu w Dolnej Saksonii, znanego w naszej szkole z projektów uczniowskich w latach ubiegłych. 

      Celem szkolenia było zdobycie przez nauczycieli wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z funkcjonowaniem i stosowaniem nowych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych w przedsiębiorstwach branży spożywczej.

      Program obejmował następujące zagadnienia:

      • nabycie umiejętności przestrzegania zasad BHP zgodnych z prawem europejskim podczas prac wykonywanych w zakładach gastronomicznych,
      • nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z funkcjonowaniem i stosowaniem nowych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych w przedsiębiorstwach branży spożywczej,
      • obsługa urządzeń, narzędzi i innych sprzętów technicznych stosowanych w procesach produkcyjnych,
      • sporządzanie innowacyjnych potraw z ryb morskich z wykorzystaniem innych przypraw do gładzicy, innych sosów do śledzia, innych przystawek do łososia,
      • poznanie nowoczesnych technik palenia i parzenia kawy,
      • opanowanie innowacyjnych technik produkcji eko – piwa,
      • opanowanie technik przyrządzania smacznych i zdrowych koktajli owocowo-warzywnych,
      • nabycie umiejętności sporządzania potraw typu fine dining.

      Jak zawsze przy wyjazdach zagranicznych nie zabrakło wrażeń związanych z kształceniem kulturowym. Uczestnicy szkolenia zobaczyli piękną katedrę w Bremie i zachowany w oryginalnym stanie ratusz z XV w. wraz z jego piwnicami, w których przechowywane są skarby sztuki winiarskiej. Można było poczuć klimat pięknego masteczka Luneburg znanego z kopalni soli, portu w Bremerhaven ulokowanego w delcie rzeki Wezery przy jej ujściu do Morza Pólnocnego oraz poczuć bicie serca stolicy Dolnej Saksonii, czyli Hanoweru.

      Szkolenie było niezwykle ciekawe, a zdobyta wiedza oraz nawiązane kontakty z pewnością zaowocują kolejnym ciekawymi projektami i wyjazdami zagranicznym dla młodzieży naszej szkoły, która jest wprawiona w tego typu przedsięwzięciach, ale zgodnie mówi: "Chcemy więcej". W tym roku już w maju czekają ich praktyki w Turcji, Francji i Danii, ale kto wie - może znowu zawitamy do DEULI? (JM)

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
    • 74 850 87 36
    • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
    • 74 850 87 00
    • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
  • Galeria zdjęć

    brak danych