• Cavaliada Sopot 2022

27.01.2022

Kolejna edycja Cavaliady – wydarzeń jeździeckich już za nami. Tym razem od 21 do 22 stycznia byliśmy obecni w nadmorskiej miejscowości Sopot na Cavaliada Sopot 2022, gdzie na Ergo Arenie oglądaliśmy międzynarodowe zawody jeździeckie. Podczas tego prestiżowego wydarzenia śledziliśmy zmagania zawodników różnych dyscyplin konnych w różnych konkursach. Nie zabrakło również pokazów  w wykonaniu La Pattat Dutka&Franczak Horse Show oraz Polskiego Związku Hodowców Koni. Wydarzeniu towarzyszyły Targi Sprzętu Jeździeckiego, w których chętnie uczestniczyliśmy, oglądając nowości dotyczące akcesoriów zarówno dla konia, jak i jeźdźca.

Na Cavaliadze spotkaliśmy naszą absolwentkę Kingę Prymulę reprezentującą Team Pana Piotra Mazurka, która luzakuje i pomaga Mistrzowi w jego startach zaprzęgami czterokonnymi.

Do dziś towarzyszą nam pozytywne emocje, szczególnie, że mieliśmy przy okazji możliwość zobaczenia Morza Bałtyckiego podczas spaceru po sopockim molo.

Pełni wrażeń cieszymy się, że znów jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe. (JH)

• UWAGA REKRUTACJA na zagraniczne praktyki zawodowe

17.01.2022

W związku realizacją Akredytacji w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w ramach akcji. 1 programu Erasmus+ ogłaszamy rekrutację do projektu nr 2021-1-PL01-KA121 – VET – 000006682 współfinansowanego przez Unię Europejską.
            W bieżącym roku kalendarzowym dofinansowaniem zostaną objęte wszystkie kierunki kształcenia :

-technik hodowca koni                                              – 12 osób;

-technik agrobiznesu                                                 – 11 osób;

-technik żywienia i usług gastronomicznych             – 11 osób;

Praktyki zawodowe odbędą się w Danii (hodowca koni), Francji ( agrobiznes), Turcji (Żywienie)

Termin realizacji praktyki zawodowej od 09.05.2022 do 20.05.2022

Pracodawcy przyjmujący na praktyki wymagają od praktykantów zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Formularze zgłoszeniowe prosimy składać do 27.01.2022 do sekretariatu szkoły.

Regulamin rekrutacji i karta zgłoszenia dostępne na stronie projektu https://projektvet6682.wixsite.com/my-site-2 oraz u koordynatora projektu Pani Elwiry Podhalicz.

• Olimpiada Wiedzy o Przeciwdziałaniu HIV i AIDS

14.01.2022

Grudzień był miesiącem świadomości i przeciwdziałania HIV i AIDS. Wszyscy uczniowie mogli wykazać się wiedzą podczas etapu szkolnego Olimpiady Wiedzy o Przeciwdziałaniu HIV i AIDS. Najlepsza w tych zmaganiach okazała się uczennica klasy 3PTM Laura Welzman, która zdobyła największą ilość punktów. Nagrodę dla zwycięzcy ufundował oddział PCK w Świdnicy. Wszystkim uczniom szkoły dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a Laurze gratulujemy zwycięstwa. (MW)

07.01.2022

Od poniedziałku zajęcia odbywają się stacjonarnie z zachowaniem zasad bezpieceństwa epidemicznego i reżimu sanitarnego.

Więcej na https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r