• Dni wolne

        • Organizacja pracy w maju - przypomnienie

          1 MAJA (środa) - dzień ustawowo wolny

          2 MAJA (czwartek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych 

          3 MAJA (piątek) - dzień ustawowo wolny

          9 - 10 MAJA (czwartek - piątek) - dni wolne od zajęć dydaktycznych

          W PONIEDZIAŁEK 6 MAJA I WTOREK 7 MAJA LEKCJE ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM. INTERNAT W NIEDZIELĘ 5 MAJA JEST OTWARTY OD GODZ.19.00.

          W dniu 30 kwietnia i 2 maja sekretariat jest nieczynny.

          • Projekt ,,Start w Przyszłość”- szkolenia dla gastronomii

            14.04.2022

            Za nami już kolejny cykl tygodniowych szkoleń w branży gastronomicznej. Uczniowie Technikum w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję odbyć warsztaty w zakresie: barista, barman, kelner i sommelier. W tygodniu od 5 do 9 kwietnia 2022r. młodzież poznawała tajniki w/w zawodów. Szkolenie prowadził Pan Łukasz Ziarko – przedstawiciel Olsztyńskiej Szkoły Baristów Coffee4fun.

            Nabyte wiadomości i umiejętności na pewno wzbogaciły warsztat pracy naszych uczniów, a tym samym przyczyniły się do podniesienia ich wartości zawodowej na rynku pracy. Szkolenia przebiegały w bardzo miłej atmosferze, z dużym zaangażowaniem uczestników i ciekawą, barwną prezentacją efektów pracy. (Ko)

          • Szkolny etap konkursu "Sapere aude"

            12.04.2022

            7 kwietnia 2022r. odbył się I etap konkursu matematyczne “Sapere aude”. Konkurs składa się z 2 etapów: kwalifikacyjnego i finałowego. I etap konkursu został przeprowadzony w formie elektronicznej za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

            CELE KONKURSU

            • Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów
            • Wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.
            • Wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach.
            • Doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia.
            • Umożliwienie uczniom i nauczycielom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy

            Zadania były łamigłówkami matematyczno – logicznymi. Jednym z rozwiązywanych problemów było wydostanie się ślimaka ze studni, który w ciągu dnia wspina się na wysokość 3 m, zaś w ciągu nocy ześlizguje się na 1 metr. (SG)

          • Wielkanoc tuż, tuż...

            11.04.2022

            Mieszkańcy internatu rozpoczęli przygotowania do Świąt Wielkanocnych. 

            Oprócz porządków w pokojach i pomieszczeniach wspólnych, wychowankowie postanowili poczuć zapach świątecznych wypieków. W nowo wyposażonej kuchni dziewczyny upiekły babeczki wielkanocne według receptury Babci Tereski :), a panowie w rytmie ulubionej muzyki i pogawędek o tradycjach Wielkiej Nocy dekorowali upieczone muffinki. W dekoracjach nie zabrakło kurczaczków, lukru i zielonych gałązek - symbolu nadziei i wieczności.

            Jak to w święta bywa i tym razem nie zabrakło prezentów. Zajączek Wielkanocny przyniósł wychowankom niespodziankę w postaci pachnącego jeszcze nowością klubiku - kolejnego miejsce do relaksu obok sali gier, pokoju telewizyjnego i ukochanej przez wszystkich strefy wyooczynku.

            Po warsztatach cukierniczych rozpoczęły się  zmagania sprawnościowe. Radości i emocji było wiele. Jedni rozegrali partyjkę w darts’a, inni w cymbergaja, a jeszcze inni przyglądali się rozgrywkom na wygodnych pufach i wiszących kokonach.

            Nie zabrakło też rozgrywki w kultowe szachy, a wychowawca Pan Marcin stoczył pojedynek z Basią w Jengę. Wygrał oczysiście lepszy/-a ;)

            Mieszkańcy i wychowawcy internatu składają całej społeczności szkolnej oraz gościom odwiedzającym szkolną stronę życzenia wielu radosnych chwil na Święta Wielkanocne, smacznego jajka oraz mokrego Dyngusa . (EP, MS)

          • Bonjour Francjo!

            11.04.2022

            W dniach 7-10 kwietnia 2022 r. Pani Karolina Czaplińska i Pan Krzysztof Hodel odbyli wizytę przygotowawczą, której celem było sprawdzenie potencjalnego miejsca - ośrodka we Francji, gdzie uczniowie technikum w zawodzie technik agrobiznesu mogliby realizować praktyki w ramach posiadanej przez naszą szkołę akredytacji Erasmus+.

            Ostatnio uczniowskie praktyki zawodowe odbywały się w Danii, Niemczech i Hiszpani.

            Już w marcu 2020 roku Pani Karolina Czaplińska wzięła udział w programie School Dating. W spotkaniu koordynowanym przez MRiRW uczestniczyło siedemnaście francuskichch szkół, spośród których na nasze zaproszenie do współpracy odpowiedziała Lycee Agricole HECTOR SERRES w południowo-zachodniej Francji usytuowana 80 km na południe od Bordeaux.

            Podczas wizyty przygotowczej nasi nauczyciele obejrzeli bazę szkoły, zaplecze socjalne, sprawdzili miejsca, w których mogą się odbywać praktyki, omówili program kulturowy i program merytoryczny oraz poznali nauczycieli i dyrektorów z 3 szkół rolniczych w okolicy Oeyreluy. 

            Nasi francuscy partnerzy również są zainteresowani współpracą i wymianą uczniów. Planują przyjechać do nas na podobna wizytę przygotowawczą już we wrześniu.

            Mamy nadzieję, że ostatnie spotkanie zaowocuje w przyszłości wartościowymi praktykami dla uczniów technikum w zawodzie technik agrobiznesu, a być może i nauczyciele w ramach swojego doskonalenia zawodowego także nie oprą się urokom południowej Francji (KC)

          • Finał Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

            10.04.2022

            6 kwietnia 2022r. odbył się finał Ligi Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, czego przykładem jest finał, w którym spotkała się klasa 3M4 z klasą 2PTM. Po regulaminowym czasie gry mecz musiała rozstrzygnąć złota bramka. 

            A tak przedstawiają się wyniki zawodów:

            1. miejsce 2PTM

            2. miejsce 3M4

            3. miejsce 3MT

            4. miejsce 1PTM

            5. miejsce 4PTM

            6. miejsce "Drużyna mieszana" 

            Najlepszym bramkarzem zawodów został Jakub Brudniak z klasy 3MT, ajlepszym strzelcem Alan Kołosowski z klasy 3M4, natomiast najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) uczeń klasy 1PTM Adam Lubczyński.

            Puchary i nagrody ufundowała Rada Rodziców.

            Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy wzorowej sportowej postawy. (MW, PC)

             

          • Najpierw książka, potem film :)

            06.04.2022

            Marzec był miesiącem Oskarów. Akademia Filmowa przyznała nagrody najlepszym produkcjom filmowym. Zwycięzcą została „Coda” w reżyserii Siana Hedera. 

            Wiele filmów opartych jest na powieściach, które stały się inspiracją do nakręcenia filmu. W naszej bibliotece też można znaleźć nie jedną książkę, na podstawie, której powstał film. Miłośnicy fikmu i literatury na regałach znajdą taki pozycje, jak: "Diuna”, „Gra o tron”, „Szkoła dla elity”, „Dawno temu w Hollywood”, „Filary Ziemi”, „Wiedźmin”, „After”, „Ciemno prawie noc” i inne.  

            Zapraszamy:) 

            (Ku. MD)

          • Półfinały Olimpiady „Polska wieś w Europie”

            06.04.2022

             W dniach 31.03. – 01.04.2022 roku uczniowie z klasy III M4 Oskar Bełdo, Serafin Lesiak i Piotr Wilczak pod opieką Pani Elwira Podhalicz wzięli udział w półfinale olimpiady ,,Polska wieś w Europie”. Olimpiada odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku. Organizatorem Olimpiady była Komisja Europejska - przedstawicielstwo w Polsce oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

            W pierwszym dniu olimpiady uczestnicy brali udział w warsztatach COFE ("Konferencja w sprawie przyszłości Europy"), na których wspólnie z ekspertami rozpatrywali tematy dotyczące edukacji, kultury, młodzieży i sportu na poziomie europejskim. Spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, było okazją do rozmów na temat rolnictwa, co zaowocowało wieloma planów na przyszłość. 

            Obok nauki i zmagań olimpijskich nie zabrakło również atrakcji dla uczestników półfinału olimpiady przygotowanych przez organizatorów. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU), który są cennym zabytkiem sztuki fortyfikacyjnej XX wieku i atrakcyjnym obiektem turystycznym regionu lubuskiego jako największe w Europie pozostałości fortyfikacji.

            Wieczorem  wspólnie z uczestnikami olimpiady, przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Europejskiej uczestniczyliśmy w uroczystej kolacji w Willi Starosty.

            W drugi dzień półfinałów uczniowie rywalizowali na poziomie regionalnym drużynowo z uczniami z 10 szkół resortowych. Niestety nie udało się awansować do finału, ale drużyna wykazała się bardzo dużą wiedzą z zakresu rolnictwa w UE i programów unijnych. Głównym celem Olimpiady była promocja wiedzy o nowoczesnym rolnictwie w Unii Europejskiej i rozpowszechnianie wiedzy na temat polityki unijnej dotyczącej rolnictwa i programów unijnych skierowanych do rolników.  

            Czekając na wyniki półfinału mieliśmy okazję do zwiedzania szkoły gospodarzy, obejrzeliśmy pokaz weterynaryjny i jeździecki w wykonaniu uczniów ZSCKR w Bobowicku.

            Wróciliśmy do szkoły co prawda bez awansu, ale za to z nową wiedzą, doświadczeniem i nowymi przyjaźniami. (EP)

          • Kolejna odsłona współpracy z WTZ

            06.04.2022

            Miło nam oznajmić, ze nasza biblioteka zyskała nowych czytelników. W tym miesiącu uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej porwadzonych przez PSONI/koło Świdnica oficjalnie zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej ZSCKR im. W. Witosa w Mokrzeszowie. Poznali historię naszej biblioteki oraz uzyskali informację na temat jej obecnego księgozbioru. Zapoznali się z regulaminem. Przy wsparciu opiekuna - pani Doroty Wójcikiewicz - wypożyczyli pierwsze książki i miło spędzili czas. (Ku, MD)

          • Co nowego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu?

            04.04.2022

            31 marca 2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: Pani mgr inż. Weroniki Ptak (doktorantki 3-roku Szkoły Doktorskiej) oraz Pana dr hab. inż. Jarosława Czarneckiego z uczniami klas III i IV Technikum w zawodzie: technik agrobiznesu.

            Na początku Nasi Goście przedstawili rys historyczny UPWr oraz najważniejsze informacje dotyczące  funkcjonowania Uczelni na rynku edukacyjnym. Dowiedzieliśmy się m.in., że Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w roku 2021 zajął I Miejsce w Rankingu PERSPEKTYW wśród Uniwersytetów Przyrodniczych, a 23 miejsce wśród wszystkich Uczelni Wyższych w kraju, zatrudnia 1600 pracowników (w tym 700 osób to kadra naukowa, a 280 osób to pracownicy samodzielni). Nauka prowadzona jest na 5 wydziałach.

            Nasi goście reprezentowali Wydział Przyrodniczo – Technologiczny, największy wydział na Uczelni, oferujący 11 kierunków studiów oraz 11 specjalności. Nowością Instytutu Inżynierii Rolniczej jest nowy kierunek: AGROINŻYNIERIA. Łączy on wiedzę w zakresie rolnictwa, gleboznawstwa, projektowania i konstruowania obiektów oraz urządzeń technicznych stosowanych w rolnictwie. W czasie prezentacji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działaniem nowoczesnego urządzenia - skanera umożliwiającego tworzenie modelu 3D obserwowanego obiektu oraz jego analizę. Uczniowie chętnie zadawali pytania, które były potwierdzeniem dużego zainteresowania Uczelnią. (Ko)

          • Dziewczyny, chłopaki na traktory!

            31.03.2022

            Pora roku i piękna pogoda zachęcają do aktywności. I nie chodzi tym razem o poranny jogging. Przed uczniami z technikum arobiznesu codzienne wyzwania młodego rolnika. Trzeba zadbać o sprzęt. Sprawdzić czy wszystko działa jak należy. Powymieniać co jest do powymieniania. Dokręcić co jest do dokręcenia. A na koniec umyć maszyny, aby nastepnego dnia w pracy błyszczały w wiosennym słońcu. (KH)

          • Ręce pełne roboty

            31.03.2022

            W Stadzie Ogierów "Książ" po wiosennych wyźrebieniach wszyscy mają ręce pełne pracy. Nasi uczniowie z technikum w zawodzie technik hodowca koni biorą aktywny udział w codziennej pracy hodowlanej. Mogą  asystować przy badaniach USG klaczy, potwierdzaniu źrebności. Zajmują się też czynnościami związanymi z wychowem maluchów, np. karmeniem źrebaka osieroconego. Zajęcia związane z użytkowaniem koni zaprzęgowych realizują w zabytkowej szorowni. No i cały czas mają kontakt z fachowcami i specjalistami branży hodowlanej, dzięki którym renoma książańskich ślązaków ma zasięg nie tylko ogólnopolski (IB)

          • Powiatowa konferencja pedagogów

            30.03.2022

            Doświadczenia zamknięcia przez pandemię oraz pracy zdalnej przełożyły się na silną potrzebę kontaktów bezpośrednich. Zapewne to było powodem 100 % obecności zaproszonych gości na konferencji  zorganizowanej w naszej szkole 29 marca 2022r. Specjalistki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świebodzicach - Ludmiła Krawczyk i Milena Balwierz - poprowadziły część warsztatową, w czasie której udało się ustalić wzajemne oczekiwania pedagogów i psychologów ze szkół podstawowych w stosunku do pedagogów i psychologów ze szkół ponadpodstawowych. Priorytetem okazała się potrzeba komunikacji osobistej, wymiany informacji, doświadczeń oraz organizowania wspólnych spotkań i warsztatów. Przekazywanie oferty edukacyjnej w innym aspekcie niż to, co jest dostępne na stronach internetowych szkoły (ukierunkowanie na charakter, specyfikę i atmosferę szkoły). Zaznaczono, że problemem jest brak dogłębnej wiedzy ród wśuczniów szkół podstawowych, ale również wśród rodziców na temat realiów i specyfiki nauki w poszczególnych zawodach w technikach, szkołach branżowych oraz w liceach. 

            W spotkaniu uczestniczyły panie wicedyrektor ZPPP Świdnica; Anna Jajko i Katarzyna Sosnowicz, które poprowadziły część merytorycznĄ na temat dokumentacji, orzeczeń i opinii.

            Goście zwiedzili szkołę i wyrazili zachwyt. Podobało się wszystko. Zarówno baza, otoczenie, wyposażenie, jak i dwie nowo oddane do użytku siłownie (zewnętrzna i wewnętrzna). Specjaliści docenili warsztat pracy naszego rewalidatora pana Radosława Światowego, piękną bibliotekę, salę do magnetoterapii, a nawet widok z tarasu pokoju nauczycielskiego. 

            Wspaniałych gości pani dyrektor Joanna Miłobóg zaprosiła na lunch przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych pani BrygidY Kowalczyk. Zaserwowano potrawy, które nadawałyby się na królewski stół. (EM, MP)

          • V Pokaz Ogierów Hodowlanych Partynice

            30.03.2022

            Promocja najlepszych ogierów – reproduktorów to główny cel widowiskowego wydarzenia hodowlanego, w który młodzież z naszej szkoły kształacąca się w zawodzie technik hodowca koni mogła być zaangażowana. Pokaz odbył się 26 marc 2022r na terenie WTWK - Partynice we Wrocławiu, a jego organizatorem był Dolnośląski Związek Hodowców Koni. We współpracy z DZHK nasi uczniowie czynnie mogli uczestniczyć w pokazie, asystując pracownikom związku, co dało im możliwość porównania wzorców rasowych, rodowodowych oraz możliwości użytkowych różnych ras koni, a także zapoznania się ze środowiskiem członków PZHK, sędziów oraz hodowców z Polski.  Impreza trwała cała dzień ze względu na dużą liczbę 50 zgłoszonych reproduktorów różnych ras z całej Polski. Ogiery prezentowane były w ręku, luzem, pod jeźdźcem (w różnych chodach), w skokach luzem oraz w zaprzęgach. Wśród obsługi znalazł się również nasz uczeń z kl. IV CT Kacper Andryjasik. Różnorodność użytkowa ogierów pozwalała na dokładne zapoznanie się z ich predyspozycjami ruchowymi oraz ceną wartości użytkowej. Impreza hodowlana była kolejnym cennym doświadczeniem zawodowym  dla naszych uczniów. (JH)

          • Nauczyciele wyszkoleni

            28.03.2022

            W piątek 25 marca 2022r. odbyło się spotkanie Rady Pedagogicznej. Tym razem nauczyciele dzielili się pomiędzy sobą wiedzą, nowymi umiejętnościami i wrażaniami zdobytymi podczas kursów i szkoleń zagranicznych zrealizowanych w ramach projektu "Europejskie ścieżki doskonalenia nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie" (budżet projektu 98.089,33 zł finansowany z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego). Celem projektu było podniesienie umiejętności i kompetencji językowych i zawodowych nauczycieli, w tym dyrektora szkoły i kierownika praktycznej nauki zawodu oraz poprawa jakości kształcenia poprzez udział w szkoleniach zagranicznych. Każda z grup miała za zadanie zaprezentować jak dana mobilność wpłynęła na "nauczycielską kreatywność" i warsztat pracy. Nauczyciele demonstrowali też nowe narzędzia i metody, opowiadali o zasadach, które są warte wykorzystania w dydaktyce i pracy z uczniem. Część materiałów prezentowana była w języku angielskim, którym kadra pedagogiczna naszej szkoły posługuje się już coraz lepiej. Nie zabrakło też zdjęć i anegdot z podróży. 

            Warto podkreślić, że z projektową przygodą zmierzyli się: Agata Wójcik, Natalia Kinast, Radosław Światowy (szkolenie w Mediolnie/Włochy), Karolina Czaplińska. Magdalena Kuklińska i Ryszard Skotnicki (kurs językowy na Malcie), Joanna Hodel, Monika Kołakowska, Elwira Podhalicz, Krzysztof Hodel (kurs językowy w Turcji), Joanna Miłobóg, Magdalena Kuklińska, Elwira Podhalicz, Monika Kołakowska i Ryszard Skotnicki (szkolenie w Helsinkach/Finlandia). Łącznie w mobilościach wzięło udział 15 osób, czyli ponad 1/3 grona pedagogicznego. (JM)

          • Dzień Świętego Patryka - szkolny konkurs

            28.03.2022

            Dzień Świętego Patryka to święto wywodzące się z Irlandii i to właśnie tam jest najhuczniej celebrowane. Obchodzone jest co roku 17 marca. Kolorem przewodnim tej uroczystości jest kolor zielony. Wiele osób zastanawia się, dlaczego Dzień Świętego Patryka obchodzony jest akurat 17 marca? Odpowiedź jest prosta - Święty Patryk zmarł 17 marca 461 roku w Armagh.  Dzień Świętego Patryka to okazja do wspominania jego życia oraz wszelkich dokonań i cudów w wielu miejscach na całym świecie. To dzięki świętemu Patrykowi Irlandia otrzymała jako kraj chrzest, a wielu jej mieszkańców nawróciło się i zostało chrześcijanami. Z historii można wyczytać, iż święty Patryk był człowiekiem niosącym dobro innym, dlatego dziś jest tak znany i często brany za wzór.

            W naszej szkole po raz pierwszy został zorganizowany konkurs na plakat informacyjny o Dniu Świętego Patryka. Pomysłodawczynią konkursu, a zarazem organizatorką wystawy była Pani Karolina Czaplińska.

            Spośród wielu ciekawych prac na wyróżnienie zasłużyły: 

            - Karolina Łukasik kl. 3 PTC - 1 MIEJSCE

            Sabina Dembna kl. 3 PTC - 2 MIEJSCE

            - Weronika Czarnik kl. 3 PTC - 3 MIEJSCE

            Zwyciężczyniom serdecznie gratulujmy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursach szkolnych! (KC)

          • Szkolny konkurs "Bitwa na ziemniaczane smaki"

            27.03.2022

            23 marca 2022r. odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny dla uczniów klas I - III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, czyli popularnych "żywieniówek". Tym razem w roli głównej wystąpił ZIEMNIAK. Drużyny z poszczególnych klas zaprezentowały swoje pomysły na wykorzystanie tego warzywa w kuchni.

            Oto ziemniaczane wariacje poszczególnych zespołów: Natalia i Kinga (II PTM) podały do obiadowej sztuki mięsa ziemniaki w nietypowej postaci. Były to smażone kluseczki drożdżowe, które smakiem i wyglądem przypominały słodkie pączusie. U Natalii i Wiktorii (I PTM) ugotowane dzień wcześniej ziemniaki zostały przyrządzone w postaci wyśmienitych knedli z mięsem w sosie pieczarkowym. Laura i Jula zaproponowały pyszną i innowacyjną zakąskę gorącą - pieczonego ziemniaka z bogatym wnętrzem w koszyczku z francuskiego ciasta z zimnymi sosami. Uczta nie tylko dla oka. U Bartka klasyka, która obroni się sama: placki ziemniaczane inaczej czyli białoruskie draniki z mięsem w sosie cebulowym z dekoracją z krążków cebulowych w cieście piwnym.

            Ocenie jurorów podlegały: stopień trudności wybranej receptury, poprawność technologiczna, estetyka podania, walory smakowe ziemniaczanych pyszności. Rywalizacja  była zacięta, zaangażowanie ogromne, a zapachy i aromaty pobudzały apetyt jury w składzie: pani dyrektor – Joanna Miłobóg – przewodnicząca komisji, pani kierownik praktycznej nauki zawodu - Monika Kołakowska, nauczyciel technolog żywności - pani Bogumiła Kosut oraz pani pedagog - Ewa Mizerska.

            Komisja miała ogromny dylemat przy wyborze zwycięzców. Zadanie ułatwiła część pierwsza konkursu - test z zakresu warzyw.

            Ostateczna klasyfikacja przedstwia się następująco:

            I miejsce - Julia Kłodowska i Laura Welzman (III PTC)

            II miejsce  - Natalia Girczyc i Kinga Grabska (II PTM)

            III miejsce - B.Czechowski (III P4C)

            IV miejsce - Natalia Zając i Wiktoria Jaworska (I PTM)

            Nagrody w postaci kart podarunkowych i upominków rzeczowych ufundowała Rada Rodziców.

            Przygotowanie i przebieg konkursu został wysoko oceniony przez wszystkich uczestników. (K_)

          • Agrobiznes kocha zwierzęta

            27.03.2022

            Uczniowie klasy 2 PTM z kierunku technik agrobiznesu uwielbiają zajęcia w owczarni. Kontakt ze zwierzętami sprawia im dużą przyjemność, a przy okazji zdobywają praktycznej wiedzę dotyczącej chowu tych przemiłych zwierząt. Tym tazem juednym z zadań było odsadzanie starszych jagniąt od mam oraz znakowanie nowo narodzonych jagniątek. (KC)

          • Porozumienie z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego

            24.03.2022

            24 marca 2022r. Pani Dyrektor Joanna Miłobóg podpisała porozumienie z Panem Markiem Tarnackim  - dyrektorem DODR we Wrocławiu. Treść dokumentu doprecyzowuje zasady dotychczasowej wspópracy i określa jej szczegółowe cele, takie jak: promocja szkoły i kształcenia zawodowego, weryfikowanie obszarów współpracy, zwiększenie udziału we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich województwa dolnośląskiego, podniesienie świadomości i poziomu wiedzy uczniów w zakresie innowacyjnych  rozwiązań w rolnictwie na terenie województwa dolnośląskiego oraz budowanie platformy wymiany wiedzy pomiędzy nauczycielami i przedstawicielami doradztwa rolniczego. (JM)

          • Zajęcia ze szkolenia i użytkowania koni

            24.03.2022

            Zajęcia w ramach jednostki Szkolenie i przygotowanie koni do zawodów, pokazów i sprzedaży są realizowane między innymi w SO Książ. Uczniowie po wcześniejszym zapoznaniu się z teorią na temat przygotowywania i pokazu koni w „ręku”, mieli możliwość wykonywania tego zadania samodzielnie. Podczas tych zajęć prezentowanym koniem była śląska klacz Sardynia urodzona w 2010 r. po Hutor od Sabra po Jogurt hodowli SO Książ. Do tej pory obserwowali takie pokazy m.in na czempionatach, na przeglądach koni i kwalifikacjach ogierów ras szlachetnych do prób polowych wierzchowych i zaprzęgowych w stadninie koni Racot. 

            Były to ciekawe zajęcia. (JN) 

          • AGROTECH Kielce 2022

            23.03.2022

            18 marca 2022r. uczniowie technikum z zawodach technik agrobiznesu i technik hodowca koni pod opieką Pana Krzysztofa Hodela wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Kielc na XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej. Jak zawsze w tym miejscu można było zobaczyć i przetestować wiele nowoczesnych maszyn, urządzeń i sprzętów rolniczych. Należy podkreślić, że większość z prezentujących się firm stawia  na rozwiązania ekologiczne i ekoniomiczne, co bardzo podobało się naszym młodym rolnikom, kórych fascynują cyfrowe rozwiązania i technologiczne nowinki.

            NIe zabrakło też atrakcji turystycznych. Uczniowie pozwiedzali okolice, zobaczyli m.in klasztor bernardynek i kościół św. Katarzyny jak i oraz weszli szlakiem, który prowadził do źródełka wód mineralnych.

            Wyjazd był ciekawy i atrakcyjny pod każdym względem. (KH)

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, 58-160 Świebodzice
      • 74 850 87 36
      • Mokrzeszów 111 58-160 Świebodzice Świebodzice Poland
      • 74 850 87 00
      • ePUAP: zsckrmokrzeszow1
  • Galeria zdjęć

      brak danych